Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Блъснат пешеходец в Асеновград с опасност за живота

Пешеходец пострада рано сутринта в Асеновград. Около 7.00 часа на бул. “България” лек автомобил “Мерцедес”, управляван от 25-годишния Б.А. от Тополово удря 36-годишен пешеходец от Асеновград. Пострадалият е откаран в болница с опасност за живота. Причините за инцидента са в процес на изясняване.

Катастрофа на главен път Пловдив – Карлово с четирима рамеми. Тя е станала вчера около 20.00 часа на отбивката на село Михилци. Лек автомобил “Нисан”, управляван от Г.Д. /51 год./ от Пловдив не спира на знак “Стоп” и навлизайки на главния път не пропуска движещия се по пътя Карлово - Пловдив “Опел”. 

Пострадали са водача на ударения автомобил на 27 години и тримата пътници в колата – мъже на 36, 32 и 18 години, всички от село Пъдарско, и шофьора на “Нисан”-а. Всички са откарани в болница, без опасност за живота, на водачите са взети кръвни проби за алкохол.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Камерите щракнаха най- бързите и яростни шофьори край Пловдив

В Пловдивския участък на магистрала „Тракия“ са засечени най- високите за страната скорости, откакто  се прави заснемане с ТОЛ  камерите. От МВР посочват, че рекордът е на отсечката между Цалапица и Радиново с два случая – единият за шофиране с  223 километра в час и един с 222 километра час. На трето място с 219 км/ч се е движил автомобил в отсечката..

публикувано на 08.10.25 в 16:55

Арести за пране на пари и укриване на данъци в Столипиново

При спецакция в пловдивския квартал „Столипиново“ са арестувани няколко души. Операцията е била са насоченост пране на пари и укриване на данъци. Засега не е ясно дали задържаните са действали в организирана престъпна група, или са самостоятелни играчи. От полицията обещаха повече информация на по-късен етап.

публикувано на 08.10.25 в 16:01

Километрични задръствания по АМ "Тракия" заради ремонт

Километрични задръствания по АМ „Тракия“ и сериозни затруднения на трафика между София и Пловдив има днес по аутобана. На излизане от столицата посока Пазарджик тапата е 15 километра, казват шофьори.  Причината е въведеното ограничение от АПИ, заради ремонти в деветкилометров участък от трасето, където движението е прехвърлено изцяло в..

публикувано на 08.10.25 в 15:06

Фалшиви сигнали за паднали дървета засипват "Градини и паркове" в Пловдив

Екипите на общинското предприятие „Градини и паркове“ работят активно по сигнали за паднали клони и дървета след неблагоприятните метеорологични условия през последните дни. До момента в предприятието са получени 70 сигнала, на които вече са реагирали служители, подпомогнати от Гражданска защита и Пожарната, съобщи в интервю за Радио..

публикувано на 08.10.25 в 14:13

Ремонтират залата по бокс, джудо и вдигане на тежести в Пловдив

Община Пловдив започва цялостен ремонт и модернизация на залата по бокс, джудо и вдигане на тежести, разположена край Гребната база. През годините тя е била поддържана със лични средства на треньорите на клубове, но сериозен ремонт не е правен от десетелителия. Предвидена е  цялостна енергийна ефективност – топлоизолация, ремонт на..

публикувано на 08.10.25 в 14:13