17 камери с оптична връзка и LED осветление ще следят 24 часа в денонощието за евентуални противообществени прояви и за идентификация на бъдещи нарушители в района на Централна гара.
Системата за видеонаблюдение е поставена на 16 стълба и обхваща периметъра на т.н. Алея на любовта - от спирката срещу „Централна гара” до Стоматологичния факултет на Медицинския университет и беше представена от и.д. кмет на район „Централен“ Борислав Стаматов.
По думите му, в районната администрация има много жалби и оплаквания от живеещите в района и поставените камери не само ще ограничат, но и ще спрат непристойните действия, нарушаващи обществения ред от страна на жени и мъже, които предлагат платена любов.
Наблюдението и записите ще се съхраняват във видеооперативен център, а при установена нередност сигналите ще се подават към Второ РУП.
Стойността на проекта е 15 хиляди лева и е съгласно сключен договор между районната администрация и частна охранителна фирма.
Пловдивската полиция установи шофьора, върху тавана на чиято кола бе заснето качено дете. Проверката бе предприета след шумния отзвук от публикуваните кадри в социалните мрежи, от които се вижда показало се дете през люка на лека кола в движение. Изяснено е, че опасната ситуация е възникнала на ул. „Македония“ в Пловдив около 22.00ч. на 28..
Върховният административен съд (ВАС) отмени решение на Общинския съвет в Смолян за разширяване на Синята зона в града. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване. Платеното паркиране бе въведено през октомври миналата година за още 11 паркинга в Смолян. Делото бе образувано от адв. Елена Радева – общински съветник от групата „Нашият Смолян“...
Неизвестни хулигани са поругали паметника на 27-ми Чепински пехотен полк, разположен върху терен от бившите казарми в Пазарджик. Счупени са паметни плочи с имената на жертвите във войните. Сигнал за вандалската порява е подаден на местни органи на властта от секретаря на Областния съюз на офицерите и сержантите от запаса Димитър Шулев. Той..
Пазарджишките криминалисти арестуваха мъж, причинил умишлен пожар в два съседни имота. Няколко часа след полунощ е пламнал огън в имотите, собственост на съседи от близкото село Сарая. Незабавно изпратените противопожарни екипи своевременно загасили огъня преди да се разпространи, а на мястото веднага започнал оглед за установяване на..
26-годишен наркодилър е задържан от полицията в Пазарджик. При претърсване в имота му в село Сарая полицаите открили около половин килограм суха марихуана, разпределена в множество пакетчета, както и две електронни везни. Открито е и растение от рода на конопа с височина от 110 сантиметра и обща зелена листна маса от близо 600 грама. Цялата..