Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Два спектакъла от Корея в програмата на ONE DANCE WEEK

Програмата на  международния фестивал за съвременен танц и пърформанс ONE DANCE WEEK  включва  два спектакъла от Корея, които ще бъдат представени в Камерна зала на Пловдивския драматичен театър. 

Танцът  „Деформация“ изследва проблема за идентичността в нейната независимост и уникалност.  „Джентълмен“  е вдъхновен от традиционния за Корея танц Hanryang-mu, който експериментира с различните режими на дишане в търсене на нови движенчески естетики, свързвайки танцуващите едновременно с миналото и настоящето. 

Те ще бъдат представени от своите създатели – корейските хореографи Кил Сео-Янг и Ким Джае Сеунг.  Гостуването им е със съдействието на Международния фестивал за хореография в Сеул. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Паметник на актрисата Виолета Гиндева ще има в Пазарджик

В Пазарджик стартира инициативата за изграждането на паметник на актрисата Виолета Гиндева, наречена – „вечната дама на българския театър“. Предложението е внесено в общинския съвет. За изграждането на паметника е създаден 46-членен инициативен комитет с председател адвокат Иван Евстатиев. Разширен е съставът, защото тя е родена 1946 г. И аз..

публикувано на 19.11.25 в 12:26

ХОЛДИНГ КЦМ 2000 отбелязва юбилей с подарък за Пловдив

Уникални фотографии с голям формат разкриват духа на Пловдив от Освобождението до 60-те години на миналия век. С тържествена церемония в Дом на културата „Борис Христов“ беше открита фотоизложбата „20 години Албум Пловдив“ – юбилеен проект, създаден от известния историк, изследовател и документалист Димитър Райчев, в партньорство с ХОЛДИНГ..

обновено на 18.11.25 в 15:59

Великите европейци - Нино Рота

Вероятно се досетихте откъде е тази музика, но не се притеснявайте, няма да сменим изведнъж концепцията на предаването и да представим някой от босовете на мафията като велик европеец. Нито ще говорим за някой шеф на полицията, която, както се знае, поне в отделни държави, е съкровената ядка на истинската мафия. Днес ще се опитаме просто да си спомним..

публикувано на 18.11.25 в 11:29

Музеят в Стрелча провежда открити уроци "Искам да науча"

От днес до 21 ноември, историческия музей в Стрелча организира открити уроци с ученици по повод предстоящия празник на Деня на християнското семейство. Събитието е част от образователната програма на музея "Искам да науча" и е насочена към учениците от 1-ви до 12-ти клас.  Oбразователната програма на музея има за цел да допълва училищните знания..

публикувано на 18.11.25 в 11:24

С по-ниския си тембър родопската каба гайда е световен уникат

Тодор Тодоров e ръководител на оркестър "Сто каба гайди". С него разговаряме за номинацията на българската гайда за включване в списъка на ЮНЕСКО за нематериално културно наследство.    Кандудатурата е  подготвена от директора на Етнографския музей в Пловдив, доцент  Ангел Янков, историка Таня Марева, доцент д-р Наталия Рашкова и историческия музей..

публикувано на 18.11.25 в 09:20