42,95 % е избирателната активност на местните избори в Пловдив – съобщи председателят на ОИК – Пловдив Деница Чингарова, уточнявайки, че вота си за кметове и общински съветници са дали 123 276 пловдивчани. В 20 часа ОИК обяви официанло края на изборния ден в Пловдив. Най – висока е активността в район „Централен“ – 47,10%, а най – ниска в район „Източен“ – 34, 54 %. Регистрираната избирателна активност в район „Южен“ е 45, 28 %, в „Тракия“ е 43,92 %, в „Западен“ – 42, 82 % и в район „Северен“ е 41,34 на сто.
Почти 6 000 пловдивчани повече са упражнили правото си на вот за местните избори, спрямо гласувалите за национален референдум, а това е с 6 % повече. 37,89 % - а това са 116 551 пловдивчани, са гласували за референдум. Отново най – активни са жителите на „Централен“ – 41,57 %, а в „Източен“ са най – малко гласувалите – 26,25 на сто. В район „Южен“ за референдум са гласували 41,01%, в „Тракия“ – 40,43 на сто, в „Западен“ – 37,35 %, а в район „Северен“ – 37,24 на сто.
Над 40 са жалбите и сигналите, постъпили в ОИК – Пловдив през целия изборен ден. Нито един от тях не е изпратен в Районна прокуратура, тъй като всички са били от компетентността на Общинската избирателна комисия и тя се е произнесла по тях – съобщи председателят Деница Чингарова.
Нови по-високи такси за модернизирания плувния комплекс „Младост“ ще гласуват на сесията в четвъртък пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. Съобразено е с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания. Актуализацията на цените съвпада с предстоящото му откриване в края на..
Полицията в Пловдив задържа участник в телефонни измами, който изпълнявал функцията на куриер при измамна схема за близо 50 хил. лева от възрастни хора. Само за една седмица в началото на февруари в капана на групата за измами попаднали четирима души - две жени и двама мъже, на възраст между 54 и 92 години. След проведени разговори с мним..
До края февруари Eлектроразпределение Юг ще започне работа по проект, който ще подобри електрозахранването в пловдивското село Скутаре. Проектът е за 270 000 лева. Ще бъде изградена нова въздушна мрежа към един от трафопостовете, като съществуващата мрежа ще бъде изцяло реконструирана. Ще бъде положен подземен кабел с дължина 1200 м, ще бъдат..
Кметът Костадин Димитров се срещна с посланика на Ирландия Н. Пр. Катрин Банън, която е на първо официално посещение в Пловдив. Нейно Превъзходителство сподели, че отскоро е в страната, но намира българския език за интересен и ѝ харесва да го изучава. Двамата обсъдиха предстоящия футболен мач между България и Ирландия за класиране в Лига Б на турнира..
Продължават проверките на РЗИ - Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, на които се извършват нелегалните процедури, каза директорът ѝ д-р Аргир Аргиров. При 66 проверени обекти в Пловдив нарушенията са открити само в три от тях - два..