Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Видяхме твърде много пробойни по време на изборите

| обновено на 27.10.15 в 16:39
Снимка: БГНЕС

Kогато човек е изправен пред две алтернативи, които взаимно се отричат, от една страна, да изброяваш нещо и да смяташ, че то е положително, като например да има електронно гласуване. 

Или от другата страна – да виждаш референдум, който не може да бъде контролиран електронно, да виждаш кметове, които вършат много неща за своите градове, но в същото време точно толкова и повече вършат за самите себе си и това излиза пред обществото, пред медиите. Това води до ниска избирателна активност

Това обяви в интервю за Радио Пловдив психологът доц. Антоанета Христова.  

По думите ѝ човек си казва какво да направи. Обикновено в такава ситуация хората не действат.

Аз в един момент до такава степен се бях отчаяла през последните два месеца преди изборите, че бях почнала да прогнозирам нормална активност, защото впечатлението ми е, че сме резистентни към негативните елементи, някак си привикнахме към тях и започнахме да се справяме и да приемаме минимума, който може да ни се предложи като норма, каза още доц. Христова.

Тя коментира и профила на новия кандидат-кмет и на кметовете, които българите си избраха на първи тур.

Профилът на новия кмет е човек, който вече е управлявал един или два мандата, или повече, човек, който е от управляващата партия, обикновено хора, които изглеждат бизнес добре ориентирани, но в същото време хора, които са добре ориентирани и по отношение управлението на града и използването на ресурсите по самите себе си, обясни психологът. Според нея са се видели твърде много пробойни, за да може управляващите в момента да са напълно щастливи.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Утайките в Катуница са цъкаща бомба, но трябват проект и пари

Рекултивацията на старото депо за утайки край Катуница бе дискутирана на заседание на Общинския съвет на Садово днес.  Проблемът с хвостохранилището стана отново актуален след големия пожар в края на октомври, чието потушаване отне десетина дни.  Според председателя на местния парламент Атанас Телчаров потушаването на пожара решава проблемът на..

публикувано на 25.11.24 в 16:06

Управлението на водите у нас трябва да се оптимизира

В България вода има. Средно годишно страната ни разполага с 20 млрд. м. куб. вода, а този ресурс е четири пъти повече, отколкото ни е необходимо. Въпреки това, страната ни страда от безводие и проблемът все повече се задълбочава.  Има населени места с ВиК системи, които губят над 90% от водата. Може ли да бъде спряно „изчезването на водата по пътя“?..

публикувано на 25.11.24 в 15:12

ОУ "Кочо Честеменски" с коледен базар за деца на загинали полицаи

Пловдивското ОУ „Кочо Честеменски“ ще подкрепи децата на загинали полицейски служители със специална благотворителна кампания. Учениците са подготвили коледни предмети, с които организират благотворителен базар в най-близкия супермаркет, като средствата от продадените изделия ще отидат за закупуване на подаръци за децата, загубили свой родител..

публикувано на 25.11.24 в 15:05

Парламентът няма друг вариант, освен да избере председател

"Не вярвам тази седмица да бъде избран председател на Народното събрание". Това заяви в програма "Точно днес" политологът Тончо Краевски, в коментар за  зациклилата политическа криза у нас. Той добави, че е умерен песимист за този парламент и прогнозира, че дори да бъде избран председател, той върви към своя край.  "Защото така, както  в..

публикувано на 25.11.24 в 11:18

Формулата на растежа

Kак да насърчим повече оптимизъм в нашите деца? Или, по-реалистично, как да ги предпазим от песимизма? Започнахме тази тема още в сезон 2 в  разговор с психолога Донка Дойчева-Попова . Сега ви представям една изпробвана икономическа техника, която ще ви покаже, че има фактори за успех, които са изцяло във ваша власт. За да я използваме, се налага..

публикувано на 25.11.24 в 08:46