Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видяхме твърде много пробойни по време на изборите

| обновено на 27.10.15 в 16:39
Снимка: БГНЕС

Kогато човек е изправен пред две алтернативи, които взаимно се отричат, от една страна, да изброяваш нещо и да смяташ, че то е положително, като например да има електронно гласуване. 

Или от другата страна – да виждаш референдум, който не може да бъде контролиран електронно, да виждаш кметове, които вършат много неща за своите градове, но в същото време точно толкова и повече вършат за самите себе си и това излиза пред обществото, пред медиите. Това води до ниска избирателна активност

Това обяви в интервю за Радио Пловдив психологът доц. Антоанета Христова.  

По думите ѝ човек си казва какво да направи. Обикновено в такава ситуация хората не действат.

Аз в един момент до такава степен се бях отчаяла през последните два месеца преди изборите, че бях почнала да прогнозирам нормална активност, защото впечатлението ми е, че сме резистентни към негативните елементи, някак си привикнахме към тях и започнахме да се справяме и да приемаме минимума, който може да ни се предложи като норма, каза още доц. Христова.

Тя коментира и профила на новия кандидат-кмет и на кметовете, които българите си избраха на първи тур.

Профилът на новия кмет е човек, който вече е управлявал един или два мандата, или повече, човек, който е от управляващата партия, обикновено хора, които изглеждат бизнес добре ориентирани, но в същото време хора, които са добре ориентирани и по отношение управлението на града и използването на ресурсите по самите себе си, обясни психологът. Според нея са се видели твърде много пробойни, за да може управляващите в момента да са напълно щастливи.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Родителите трябва да партнират на училищните власти

Мерки за подобряване на  дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия.  "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..

публикувано на 10.01.25 в 17:13

Няма причина токът да се спонсорира от държавата

Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..

публикувано на 10.01.25 в 16:10
Велислав Величков

Прокуратурата работи силно избирателно при Сарафов

За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение.  Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..

публикувано на 10.01.25 в 14:40

Компенсациите за тока са важни, но бизнесът очаква дългосрочна подкрепа

Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни  са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..

обновено на 10.01.25 в 14:20

Драмата на българските театри на сцената на финансовия дефицит

С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..

публикувано на 10.01.25 в 10:54