В Окръжния съд стартира делото срещу бившия кмет на Куклен – Димитър Сотиров. Той ще отговаря по обвинения за служебни злоупотреби, ощетили общината с 36 000 лева.
Става дума за случай от декември 2008 г. когато, като кмет на Куклен, Димитър Сотиров съзнателно е сключил неизгодна сделка – договор за консултантски услуги с пловдивската фирма „Анастасов" ЕООД. Така това дружество е получило право да извършва всички консултации по сделки с общински имоти, твърди прокуратурата.
Визират се гори, земи и голини от горския фонд с обща площ от 22 420 дка., признати като собственост на община Куклен. Именно по този начин бюджетът и е бил ощетен с посочените 36 000 лева, гласи обвинението.
Това е първо заседание по делото. Призовани са 22 свидетели.
С ново любопитно развитие започна рестартираният процес по делото "Дебора". Още в първите си думи на разпоредителното заседание защитникът на подсъдимия Георги Георгиев настоя за отвод и на новия съдебен състав. Рестарт на делото "Дебора" в Пловдив Като основен мотив за това адвокат Петко Кънев изтъкна предишното определение на новия..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров се включи в залесителната кампания в район „Южен“. 18 иглолистни и широколистни дръвчета бяха засадени в едно от междублоковите пространства по бул. „Никола Вапцаров“. „Всяко засадено дърво е инвестиция в бъдещето на нашия град“, заяви Димитров и призова пловдивчани да се грижат за зеленото богатство...
Крайният срок за безплатна подмяна на печки с климатици в Пловдив наближава. Община Пловдив напомня на всички граждани, че 31 март е крайният срок за подаване на заявления за участие в проекта „Мерки за подобряване на качеството на атмосферния въздух в Община Пловдив“. Програмата предоставя възможност на домакинствата да заменят..
Огнище на птичи грип откри Българската агенция по безопасност на храните в птицеферма в село Чалъкови в община Раковски. Сигналът е подал собственикът на фермата заради повишена смъртност на патици. В нея се отглеждат 4240 патици-мюлари. Предстои хуманно унищожаване на птиците от фермата. Извършва се и епизоотично проучване и проследяване на..
Модернизираният плувен комплекс „Младост“ ще бъде открит официално в 16 часа този следобед. На церемонията ще присъстват министърът на спорта Иван Пешев, председателят на федерацията по плуване Георги Аврамчев, кметът на Пловдив Костадин Димитров, политици, общественици, плувни дейци. Басейн "Младост" вече има Акт 16 и веднага след..