Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обвинителен акт за неправоспособен шофьор, убил двама души на пътя

Окръжна прокуратура-Пловдив внесе обвинителен акт срещу неправоспособен шофьор, причинил при катастрофа смъртта на двама мъже. Трагичният инциден стана на 22 август тази година на главния път до Садово, където 35-годишният Янко Борисов, родом от с. Ново село, „яхнал“ мощното си БМВ, с висока скорост се забил в движещия се пред него „Фолксваген Голф“. 

Катастрофата се случва около 19 часа, при мокра настилка след обилен дъжд, при струпване на колона от автомобили в посоката, в която шофирал Янко Борисов. От удара отзад „Фолксвагенът” изхвърчал в насрещното платно и се ударил в идващия „Мерцедес“, управляван от турски гражданин. При челния сблъсък на място загинали двамата пътници в изтласканата кола, а съпругата на турския шофьор оцеляла, но с тежки травми. 

Въпреки смъртоносната катастрофа, Янко Борисов избягал с висока скорост, след това спрял колата си и я скрил в крайпътните храсти. Той бил бързо разкрит и заловен, при което се оказало, че няма и шофьорска книжка. 

Мъжът обаче не се признава за виновен, изтъкват от прокуратурата. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пияни гуляйджии нападнаха и раниха полицаи във Ветрен дол

Петима души от пазарджишкото село Ветрен дол са задържани за хулиганство, съпротива при задържане и причиняване на леки телесни повреди на полицейски служители.  Инцидентът е от събота вечер, когато полицейски екип от Септември се отзовал на сигнал за висока музика във Ветрен дол. В една от махалите на селото билзо 40 души празнували рожден ден..

публикувано на 28.07.25 в 12:50

Цените на билетите за Археологическия музей поскъпват от 01.08.

Регионалният археологически музей - Пловдив обяви нови, по – високи цени на редовните и семейни билети и безплатен вход за всички пенсионери от 1 август. От 6 на 8 лева се увеличава цената на редовния билет. Семейният става 15, вместо досегашните 10 лева. Запазва се цената от 2 лева за ученици и студенти. Експозицията е с безплатен вход за..

публикувано на 28.07.25 в 12:40

Арестуваха шофьор, предложил на полицай 100 лева "за почерпка"

Шофьор от Пещера беше арестуван, след като опитал да подкупи полицай по време на пътна проверка в Брацигово. . Малко след полунощ в събота, автопатрул спрял джип с чужда регистрация на кръстовище в Брацигово. 46-годишният мъж, който шофирал без книжка предложил на полицая 100 лева за "почерпка, за да не бъде глобен. Освен че веднага е..

публикувано на 28.07.25 в 12:30

Загасиха пожара в първомайското село Искра, щетите са за 90 000 лева

Пожарът в първомайското село Искра е потушен. Към момента екипи на Пожарната, Горското стопанство и доброволци обхождат целия терен, където бушуваха пламъците, за да се уверят, че няма тлеещо огнище, заявиха от кметството.  Пожарът избухна вчера и обхвана сухи треви и храсти, без да застрашава селото.  По първоначални данни, огънят тръгнал от искра в..

публикувано на 28.07.25 в 11:53

Изграждат Център за хора с трайни увреждания в ж.р. "Тракия"

В Пловдив ще бъде изграден Център за резидентна грижа за пълнолетни лица с трайни увреждания и с потребност от постоянни медицински грижи. За изграждането му са предвидени почти 4 800 000 лева по Оперативната програма Развитие на регионите до 2027 година.   Капацитетът му ще бъде за 30 души. Центърът ще бъде изграден на общински терен от 2,7..

публикувано на 28.07.25 в 11:38