„Каменица“ затваря производството си в Пловдив, пивоварната дейност ще остане само в Хасково. Мениджърският екип на предприятието обясни, че решението е взето след задълбочен и пълен анализ на потенциала за развитие на пивоварната в Пловдив.
„Истината е, че когато през 1881 г. в пивоварна „Каменица“ е произведена първата бира на България, предприятието се е намирало в периферията на града, в незаселена индустриална зона. Днес, обаче, заводът се намира в сърцето на жилищен квартал, близо до централната част на града"
От общо заетите в Пловдив 189 служители, „Каменица“ АД, ще се раздели с 58 служители, които са заети в сферата на производство и логистика. На други 16 служители ще бъде предложено преназначение в пивоварната на компанията в град Хасково. На други 33 служители ще бъде дадена възможност за временно назначение по проект в пивоварна „Каменица“ в Пловдив до пълното преустановяване на производствените дейности. Така предстоящите промени ще засегнат общо 107 служители, а в Пловдив ще останат да бъдат постоянно заети общо 82 служители на „Каменица“ АД от отдели търговски, финансов, човешки ресурси и други.
Всеки един от засегнатите ще бъде обезпечен с компенсационен пакет, който ще осигури доход от 7 до 14 месеца в зависимост от индивидуалния трудов стаж в компанията. Наред с това, на всеки служител по желание, ще бъдат предоставени и кариерни консултации- обещават от ръководството на предприятието.
Вместо биренето производство „Каменица“ планира да изгради уникален по рода си мултифункционален комплекс. Той ще включва микропивоварна за производство на крафт бира, музей на 135-годишната история на пивоварната, класически ресторант – бирария, магазин за сувенири, парк с пространство за отдих и отворена амфитеатрална сцена за културни и социални събития.
„Стремежът ни е да запазим и съхраним духа на първата българска бира, не само като продължим да произвеждаме и предлагаме любимата на всички Kamenitza,но и като създадем място, където пловдивчани и почитатели на първата бира на България да се връщат назад във времето и да се потопят в изключителната й история и традиции. Ето защо ще изградим съвременен мултифункционален комплекс, който ще наречем „Пивоварница Каменица“, обяви Антон Карлов, изпълнителен директор на компанията. Той също така потвърди, че седалището на компанията остава в Пловдив и че „Каменица“ АД ще продължи да бъде неразривно свързана с града – емблема за миналото, настоящето и бъдещето на града
„Пловдив е нашият роден град, в който градихме своята история и традиции от 1881 г. до днес. Затова оставаме тук с нашия нов облик – „Пивоварница Каменица“, където е домът на първата българска бира. Kamenitza е бирата на пловдивчани и именно поради тази причина ние ще се постараем да бъдем неизменна част от културния и социален живот на града като в бъдеще подкрепяме различни местни проекти и инициативи,“ споделя Ниавро.
Пивоварната фабрика в Пловдив е основана през 1876 година от двама швейцарци с немски произход - Рудолф Фрик и Фридрих Сулцер. Остава собственост на наследниците им да национализацията през 1947 ма година. След промените - "Каменица" е приватизирана от белгийското дружество "Интербрю", а след серия преобразувания в момента е част от капитала на американо-канадската пивоварна компания "Молсън Коорс".
Как се справя Община Пловдив с финансите? Има ли рискове в условия на удължен държавен бюджет и какви са те? Въпросите са към заместник-кметът по финанси Женя Петкова. Държавните пари Правителство за държавата е изключително важно. По различнен начин ще се подходи в работен процес. Редовен кабинет е признак за сигурност и спокойствие, заяви..
Чепеларе отбелязва днес 147 години от Освобождението на града. Във връзка с честването на годишнината ще бъдат поднесени венци и цветя пред възпоменателната плоча, поставена на мястото, където чепеларци са посрещнали руската конна войска през 1878 година. Програмата ще продължи с шествие до паметника на Капитан Петко войвода. Блок от 14 знаменосци ще..
Пловдив отбелязва с поклонение 147-ата годишнина от освобождението си от османско владичество. Ритуалът ще се състои пред паметника на капитан Александър Бураго в Дондуковата градина. Във военната церемония, включваща полагане на венци и цветя, ще участват военен духов оркестър, представителен взвод, венценосци и представители на комитет..
Карлово отбелязва днес 147 години от избора на първия Градски съвет в страната. Програмата започва с в одосвет в храма "Свети Николай" - мястото, където е избран първият Градски съвет. Следва тържествено шествие до паметника на председателя на Първия градски съвет на Карлово Васил Караиванов и поднасяне на венци и цветя. Тържественото..
Общинският съвет ще гласува на първотото си за годината заседание годишната програма на общината за управление и разпореждане с общинските имоти за тази година. Над 10 милиона и 700 хиляди лева са очакваните приходи от общинска собственост, като постъпленията от наеми на жилищни и нежилищни имоти ще са за над 3 и половина милиона лева, а от..