Този път наистина виждаме нещо безпрецедентно. Париж в момента прилича на Бейрут от 80-те години на миналия век, когато ставаха грандиозни терористични актове. Това, което стана снощи,е много силен удар срещу френската и срещу европейската държавност. За разлика от „Шарли ебдо“, което беше удар срещу свободата на словото и символите му, този път ударът е срещу държавата Република Франция. Очевидно е, че обектът, който извършва атентата, декларира ясно, че също е субект на държава.
Това заяви политическият анализатор и арабист проф. Владимир Чуков.
Трябва да се направят много сериозни анализи на детайлите, които с течение на времето излизат като детайли за целите, за участниците, за пораженията. Менемного ме впечатли, че досега има девет мъртви терориста, от които седем са се самоубили, т.е. седем камикандзета. Това е цяла клетка от камикадзета, която е влязла и е живяла на територията на Френската държава. Това означава, че френските служби имат много по-слаба оценка от „2“, заяви проф. Чуков.
Той подчерта, че отзвукът от подобен терористичен акт от френската столица ще има възможно най-голям резонанс в света. След Лондон, който генерира около 70% от световните новини, на второ място идва Париж. Ефектът, отзвукът по тази причина се очаква да е повече от „френски“. За сравнение проф. Чуков посочи малка Дания, в която имаше подобен атентат в Копенхаген, но отзвукът е бил повече от скромен. Като втора причина за това защо за цел на ударите е избран Париж, проф. Чуков назова най-подчертаната ангажираност на Франция сред европейските държави със Сирия. Външната й политика сега трябва да бъде много ясно прецизирана, защото в нея има цел и инструментариум. Франция е тази, която не само нанася удари срещу Ислямска държава, но е и една от най-активните държави, които взимат решения за това, какво ще стане в Сирия – като Турция, Саудитска Арабия, Русия и САЩ, много над останалите европейски държави. Това бе решено на последното заседание във Виена. Франция има скок на амбициите си по отношение на Сирия. Този факт насочва удара точно в сърцето на френската държава, коментира проф. Чуков. Повече чуйте от интервюто в звуковия файл.
.
За първи път сигналът на Радио Пловдив прозвучава в ефир през 1955 година. И така вече седем десетилетия „на живо“ на честота FM 94.00 MHz. И на днешния си 70-ти рожден ден Радио Пловдив пак е част от живота на хората и продължава да живее за тях и чрез тях. Честито, колеги! Честито, уважаеми слушатели! За вас ние сме гласове, зад които обаче сме..
7 десетилетия са много време и днес екип "Утро" празнува не просто юбилея на Радио Пловдив, а всичко, което е направено през годините, заедно със слушателите. В програма "Точно днес", наред с делничинте теми, водещите на утрината програма споделят какво за тях е Радиото и срещите със слушатели. Разказват за първия ефир, първото "Добро утро",..
Радио Пловдив отбелязва днес своята 70 годишнина, която е важен етап в живота на една медия. Защото за радиото не е просто празник, изпълнен със спомени, успехи и мечти за бъдещето – това са животите на десетки хора. Успехите ни! Трудностите! И отстояване на нашата мисия - да бъдем вашия глас! В празничното издание на програма..
"Очакваме ви в битката с имотната мафия!", така се обърна правосъдният министър Георги Георгиев към абсолвентите от випуск 2024 на Юридическия факултет на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Тържествената церемония по дипломирането на абсолвентите се проведе в присъствието на техните преподаватели и родители. Георги Георгиев се..
С новия Закон за колекторските фирми, който прие вчера Народното събрание, се въвеждат изключително строги изисквания към този род оператори. Всички те ще минават на лицензионен режим пред БНБ, това каза в Пловдив министърът на правосъдието Георги Георгиев . Той присъства на дипломирането на 130 магистри по право и публична администрация в..