Нова сепия плува в аквариума на Природонаучния музей от снощи, а до края на седмицата ще осигурим още една. Това съобщи директорът на музея Огнян Тодоров, като уточни, че главоногото е подарено от жител на Асеновград.
Двете мекотели идват на мястото на загиналите от стрес сепии в края на миналата седмица, когато вандали бяха удряли изключително силно по аквариумите им и откраднаха ценни тропически рибки.
До края на седмицата ще бъде монтирано видеонаблюдение в музея, но на този етап не можем да осигурим засилена „жива” охрана, обясни директорът Огнян Тодоров.
Само за миналата седмица приходите в Природонаучния музей са 17 000 лв., похвали се кметът Иван Тотев. Той уточни, че всички приходи ще останат в музея, за да може да се развива.
Кметът допълни, че от събота в планетариума ще бъде прожектиран нов преведен филм – „От Земята до Вселената”, който се очаква да събере още по-голяма публика в атракциона.
Голяма ВиК авария наводни обширен район в кв. "Кючук Париж". Внезапно спукване на стар етернитов водопровод е предизвикал наводнение по ул."Пере Тоше", до пресечката с ул. "Дрин". Залято е цялото пътно платно, а колите едва минават през наводнения участък, алармира жителите на квартала в социалните мрежи. От ВиК - Пловдив потвърдиха..
Нови случаи на замърсяване на атмосферния въздух на град Пловдив от производствени цехове установиха екипите на Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив. Става дума за две бази на едно и също дружество, намиращи се в район „Южен“ и в район „Северен“, чиято основна дейност е продажба, разкрой и кантиране на мебелни..
Министерството на земеделието и храните не определя ценовата политика за храните и по никакъв случай няма да стане арбитър в продоволствените отношения, заяви в Брестовица министърът на земеделието и храните Георги Тахов. Ние пишем законопроект, свързан със скъсяване на веригите на доставки или т.нар агрохранителна верига, който ще е готов до две..
Община Асеновград представи новите седем електрически автобуса, които бяха доставени преди дни. Те ще подменят изцяло автобусите, които обслужват петте градски линии. Електрическите автобуси са на стойност 5,8 млн. лв. и са закупени по проект, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост, каза кметът на Асеновград Христо Грудев...
10-тото юбилейно „Кафе на толерантността“ събра в Джумая джамия представители на държавната и общинската власт и на различни етнически общности в Пловдив. Присъстваха секретарят на областната управа Евелина Апостолова, председателят на ОбС Атанас Узунов, зам.-кметовете Пламен Панов и Ерол Садъков. Събитието уважиха също заместник главният..