Призът „Семеен лекар на годината” ще бъде връчен тази вечер на официална церемония в Пловдив. Събитието е кулминацията на Юбилейна конференция „15 години Националното сдружение на общопрактикуващите лекари», която събра над 1200 джипита от цялата страна.
Тази година ще бъдат връчени и още няколко приза, свързани с ежедневната работа на съсловието – грамота „Човекът-желязо” - за общопрактикуващ лекар, издържал най-много проверки през годината,за най-млад семеен лекар и за ветеран - най-възрастният работещ.
Друга атрактивна награда е „Бедуин на годината” – за джипи с най-много населени места на най-голяма площ в практиката.
През целия ден продължава и научната програма на форума, а в късния следобед ще бъде проведена кръгла маса на тема „15 години Обща медицина в България. Какво очакваме от следващите 15 години?“
Медицински университет – Пловдив ще бъде домакин на „Sleep Beyond Boundaries“ – първото събитие в България, посветено изцяло на медицината на съня. Форумът се провежда в рамките на инициативите от юбилейния календар по повод 80-годишнината на университета. Събитието е под егидата на Асамблеята на националните дружества по сън (ANSS) и..
Днес Окръжен съд - Пловдив ще се произнесе по исканата мярка за постоянно задържане под стража на турския гражданин, който бе заловен с 6 кг. кокаин. Наркотикът е намерен на 10 юни при претърсване на дома, който мъжът е обитавал, открити са и малки количества марихуана и други наркотични вещества. Турският наркодилър е пребивавал в Пловдив и в..
От днес започват Дни на Италия в Карлово. Първото издание на феста е тази вечер с концерт на Военния духов оркестър на 61-ва Стрямска бригада и с DJ парти и летен бал на открито. В събота проявите продължават с италиански брънч в градината до библиотеката и с демонстрации и дегустации на италиански кулинарни изкушения – пица, кафе, сладкиши,..
Днес ще бъде предимно слънчево. По-значителни увеличения на облачността, след обяд купеста и купесто-дъждовна, ще има над Източна България и там на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще достигнат между 27° и 32°. В планините ще преобладава слънчево време. Около и след..
Първи случай на пожар по едно от пловдивските тепета за това лято – малко преди 16 ч. е получен сигнал за пламнала растителност по хълма Бунарджик, близо до монумента Альоша, уточниха от противопожарната служба. Горели са сухи треви и храсти. На място са изпратени четири специализирани екипа, съобщи шефът на аварийно-спасителното звено към..