Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдив се готви за Коледа и Нова година

| обновено на 23.11.15 в 15:56

Коледната елха в Пловдив ще грейне на площад „Централен” на 1 декември, съобщи кметът Иван Тотев. В тържественото запалване на светлините на украсеното живо дърво ще участват ансамбъл „Тракия” и „Детска китка”.

Започва монтирането на новогодишната украса, като тази година ще бъде украсено и езерото в Цар-Симеоновата градина със светещи цветни сфери. Водата естествено ще бъде източена, защото се очакват температури под нулата, допълни градоначалникът.

Тази година включваме още места в коледните празници – освен традиционният базар на централния площад, който се открива на 28 ноември, и в Капана ще се проведат много от проявите за Нова година, добави кметът.

Около 21 часа ще започне новогодишния купон на площада и ще завърши до зори. В програмата освен легендарният рокаджия Йорн Ланде ще участват и Любо Киров от някогашната група „ТЕ”, а след 1.00 часа – и диджей, обеща кметът.

Мащабната новогодишна заря ще бъде от 3 точки – от площада и от Сахат тепе и Бунарджика. Призоваваме за поредна година за особено внимание към пиротехническите изделия, с които хората се забавляват, за да не се стига до неприятни инциденти, допълни кметът. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Открива се фестивалът "Филмови нощи във Филипополис"

"Филмови нощи във Филипополис"  започва днес и ще продължи до 25-и юли. Програмата му включва както нови заглавия, така и четири класики. Тази година в селекцията няма български заглавия.  Фестивалът се открива с  лентата „Формула 1: Филмът“  с участието на Брад Пит и Хавиер Бардем.  Режисьорът Джоузеф Косински е заснел лентата по време на..

обновено на 05.07.25 в 17:34

В "Срещите" за Иван Вазов и първата му литературна награда

След дни ще отбележим 175 години от рождението на патриарха на българската литература Иван Вазов.  По този повод, тази събота "Срещите" ви припомнят за медальона, който английската благородница лейди Емили Ан Странгфорд сваля от гърдите си и подарява на 26 годишния тогава Вазов през 1877 година. И  това е първата му литературна награда.  По-късно..

обновено на 05.07.25 в 11:38

Студенти по фотография показват дипломна изложба в Пловдив

Съвместна дипломна изложба „Онова, което остава“ откриват в Пловдив студенти от Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев“ (АМТИИ), съобщават от висшето учебно заведение.  По думите им експозицията е част от защитата на студенти от образователно-квалификационна степен „Магистър” в специалност „Фотография“ и е..

публикувано на 04.07.25 в 10:12

„Ден на ашурето“ пред Джумая джамия в Пловдив

С послание за мир, почерпка и автентичен дервишки танц мюсюлманската общност в Пловдив отбелязва Деня на ашурето. Празникът ще се състои по обед пред Джумая джамия и се счита за обща ценност на всички религии.  Според традицията на този ден се вари и раздава ашуре с послания за солидарност, разбирателство, състрадание и толерантност...

обновено на 04.07.25 в 08:38

"Сцена на кръстопът" идва с тайно представление в афиша си

18 представления съдържа 29-ото издание на театралния фестивал „Сцена на кръстопът“, чийто домакин е Пловдивския театър от 10-и до 21-и септември. Короната в афиша на форума е гостуването на спектакъла „Разстоянието“ от най-стария театрален фестивал в Европа „Авиньон“, Франция. Текстът и режисурата са на Тиаго Родригес, който ще..

публикувано на 03.07.25 в 12:30