Пловдивският окръжен съд освободи под парична гaранция таксиджиите Ерол Ешрефов и Иван Търпов. Двамата бяха задържани като подбудители и помагачи за укриването на корпоративeн данък на таксиметрова фирма в размер на общо 200 000 лв. в продължение на две години. Паричната гаранция за обвиняемите е от по 5 000 лв.
Ешрефов и Търпов получавали на ръка по 40-50 лв. месечно от близо 80 таксиметрови шофьори от въпросната фирма, за да бъдат избегнати данъчните задължения, съобщи прокурорът Георги Гешев.
Решението на съда е абсолютно правилно, тъй като при обвинение за данъчни престъпления се изисква задължително да се извърши съдебно-счетоводна експертиза, коментира адвокат Татяна Каменова.
След проверка на приходната агенция, "Икономическа полиция" и окръжната прокуратура през март в Пловдив е бил задържан и управителят на други две таксиметрови фирми Йордан Йорданов. Той е избегнал плащането на данъчни задължения за близо 1 600 000 лв. Задържан е под стража и предстои в съда да бъде внесен обвинителен акт.
103 години навърши най-възрастният жител на община "Марица". Атанаса Оджакова от Граф Игнатиево има две дъщери и петима внуци и скоро очаква още една правнучка. Чувства се щастлива и горда, че е доживяла толкова много години, но краката вече не я държат. Въпреки това посреща гости и домашна пита. Преди да отпразнува с родата гости..
Три апартамента са засегнати от пожара, лумнал днес в жилище на последния етаж на блока на ул."Зефир" 6, до парк "Каменица". Пет пожарни потушиха пожар в апартамент в Пловдив Има възможност за временно настаняване на потърпевшите семейства и помощ при разчистването, каза на място зам.-кметът Иван Стоянов. Там е районият кмет на "Източен"..
Пожар избухна следобед в апартамент до стадион "Христо Ботев". Сигналът на спешния телефон е подаден около 16.30 часа. На мястото са изпратени пет екипа на пожарната и две линейки. Апартаментът е на последния етаж на блок на улица "Зефир". Пламъците са излези от пространството до покрива, където има остъклени помещения. Няма информация за..
Областният управител на Пловдив проф. д-р Христина Янчева обяви, че ще поиска среща с министъра на земеделието Георги Тахов за разрешаване на аварийно почистване на коритото на река Стряма и за обсъждане на дългосрочни решения срещу наводнения Преди това тя извърши оглед на рискови участъци по поречието на реката след сигнал от кмета на Калояново..
Това ще стане на предстоящата на 15-ти октомври сесия на ОбС на Пловдив. Имотите са с обща площ от близо 1400 квадратни метра, а общата им стойност е за 1 милион и 200 хиляди лева. Предложенията на заместник-кмета Хакъ Сакъбов бяха включени и в дневния ред на последната за летния сезон сесия на местния парламент на 4 август, но те бяха отхвърлени...