Национален протест срещу поскъпването на винетките се проведе днес в София и няколко от по-големите областни градове.
В София недоволните шофьори се събраха в 13 часа пред Народното събрание. Протестиращите се придвижиха до Орлов мост, като блокираха цялото движение.
Според организаторите, цената на винетките в много европейски държави е по-ниска, а пътищата са много по-добри. Когато намерим подобрение от 40%, тогава бихме заплатили 40% увеличение, обобщиха те.
Недоволните от Пловдив направиха протестна обиколка и продължиха към София. По уверението на координатора на акцията Николай Зяпков, към шествието в столицата са се включили десетки пловдивчани с личните си автомобили.
От 10 декември за леките автомобили ще се плаща 97 лева за годишна винетка, а месечните и седмичните поскъпват с по 5 лева.
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова заяви, че новите цени няма да бъдат преосмислени. Събраните от винетки суми ще се използват изцяло за ремонт на пътища.
В първия ден на август започва фестивалът "Уикенд в Пловидв". Осмото издание се провежда на 1,2 и 3-ти август и се организира от Съвета по туризъм и общината и е финансиран от годишната програма за развитие на туризма. В програмата са включени дегустации на вино, безплатни екскурзоводски турове, градска игра със загадки и експедиция из..
Третото издание на международния интердисциплинарен семинар "Културна карта на България - Родопите" се провежда в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". В него се включват студенти от Великобритания, Германия, Гърция, Ирландия, Испания, Италия, Полша, Сърбия, Тайван, Украйна, Япония. Програмата е интензивна и разнообразна. Включва както..
Пловдив се включва в отбелязването на Световната седмица на кърменето, която започва от днес. Тази година глобалната инициатива е посветена на създаването на устойчива система за подкрепа и преминава под мотото „Кърменето като приоритет: да създадем устойчива подкрепяща среда“. Тазгодишната тема подчертава за пореден път, че успешното..
Община Карлово ще предостави средства за ремонт в Акушеро-гинекологично отделение на МБАЛ „Д-р Киро Попов“. Община Карлово ще предостави субсидия в размер на 60 000 лева за ремонтни дейности в АГ отделението на МБАЛ „Д-р Киро Попов“, това реши Общински съвет Карлово. Средствата ще бъдат изразходвани за належащ целеви ремонт на..
Започна дългоочакваната реконструкция на "Рогошко шосе“, който е на стойност 11 милиона лева. Заради ремонтните дейности от днес е затворен участъка от разклона на рогошките гробища до границата с Община „Марица“. Там ще се работи през следващите два месеца, а целият участък от 4,5 километра, който стига до гробищния парк трябва да приключи..