Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разширяват Природонаучния музей със зала "Лотос" и ботаническа градина

| обновено на 07.12.15 в 16:17
Снимка: mediacafe.bg

Природонаучният  музей  в Пловдив ще бъде разрширен през 2016 година, съобщи кметът Иван Тотев. Той уточни, че след ремонта посещаемостта е голяма, а приходите само за месец са 50 хиляди лева. 

По думите му идеята е към сградата  на  музея да бъде присъединена  зала "Лотос" на  Централния дом на младоженците,  като между тях  ще бъде изградена топла връзка. 

Предвижда се също така на север от сградата на музея да се направи ботаническа градина с парник.  Това ще наложи обаче, да бъде изготвен нов проект за обновяването на Дондуковата градина, допълни градоначалникът. 

Според него  идеята е да се възстанови автентичният вид на парка, който е  и първият градски парк в България, направен непросредствено след Освобождението през 1878 година по идея на княз Дондуков-Корсаков, оглавявал временното руско правителство със седалище в Пловдив. 

„Това е голямо предизвикателство, защото от 1978 г. Дондуковата градина не е обновявана", коментира кметът Тотев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Стартира ремонтът на пътя Пловдив - Лилково

След продължителни процедури Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) продължава изпълнението на проекта за основен ремонт на пътя Пловдив - Първенец - Лилково, заради което се налага реорганизация на движението. Ремонтните дейности започват от днес, съобщиха от община "Родопи". Строителните дейности ще бъдат изпълнявани на два етапа по 150 метра...

публикувано на 25.07.25 в 10:06

Гледат мерките на групата за пласиране на фалшиви пари

Днес по обед Окръжният съд в Пловдив ще се произнесе по искането на прокуратурата за постоянен арест на заловената организирана престъпна група за пласиране на фалшиви пари от различни валути. Тя се състои от шестима души, сред които 2 жени. Тарторът на бандата е руски гражданин, постоянно пребиваващ в България. Останалите са местни, от различи..

обновено на 25.07.25 в 08:51

Полицаи стреляха по автомобил-беглец заради фентанил

Полицаи от Пловдив преследваха софийски автомобил по време на акция срещу разпространението на фентанил, съобщиха от МВР.  Акцията е проведена след получаването на оперативна информация за разпространяване и трафик на 300 грама фентанил.  Около 14.15 часа полицейски екип на Шесто РУ е подал сигнал за спиране на лек автомобил, но шофьорът не се е..

публикувано на 24.07.25 в 19:03

Пловдивският Обс дари 10 000 € на Български културен клуб в Битоля

Общинският съвет единодушно реши да дари 10 000 евро от бюджета на Пловдив, с които финансово да се подпомогне дейността на Български културен клуб „Една роза“ в Битоля, Република Северна Македония.  Общинските съветници от ППГОС „Съединени за Пловдив“, които са вносители на предложението бяха заложили първоначално сума от 5000 евро като..

публикувано на 24.07.25 в 15:48

По- високите такси за строителни разрешения в Пловдив са вече факт

С до 140%,  се увеличават таксите за издаване на строителните разрешения в Пловдив. Предложението на заместник-кмета Хакъ Сакъбов за изменение на Наредбата за определеянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в Община Пловдив беше подкрепено от 40 съветници, осем се въздържаха.  С днешното решение за разглеждане, одобряване и..

публикувано на 24.07.25 в 14:06