Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Възрастна жена загина при катастрофа в село Градина

85-годишна жена е загинала при тежка катастрофа в първомайското село Градина.Късно снощи микробус “Пежо” блъснал насрещно движещата се по пътното платно жена, която починала на място. 

62-годишният шофьор от Пловдив е тестван с дрегер за алкохол, резултатът е отрицателен. Назначена му е кръвна проба. Шофьорът е задържан за едно денонощие в РУ – Първомай, където по случая е образувано досъдебно производство.

Други 2-ма 24-годишни шофьори са ранени при катастрофи през изминалото денонощие. Край Първомай снощи лек автомобил “Дачия” се преобърнал в канавка вдясно извън пътя, а водачът е настанен в болница е настанен за лечение. По първоначални данни причините за произшествието са движение с несъобразена скорост и загуба на контрол.

Минути след 1 часа лек автомобил “Фолксваген” се обърнал по таван на пътя между Лъки и село Дряново. Полицаи установили на място, че зад волана бил неправоспособен мъж от Лъки, чиято алкохолна проба отчела 1,94 промила. Той е транспортиран с линейка в пловдивска болница.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ремонтни дейности текат на Сахат тепе

Ремонтни дейности текат на Дановия хълм в Пловдив. Възстановяват се 2-те чешми на хълма, съобщи кметът на район „Централен“ Георги Стаменов. Той допълни, че се надява с новия бюджет още това лято ще успеят да ремонтират осветлението и да монтират видеонаблюдение. Предстоят и първите прояви за деца и възрастни на тепето.  Припомням, че кметът на..

публикувано на 02.05.25 в 09:54

Абитуриенти ще получат финансова помощ от община "Марица"

Единадесет абитуриенти от община "Марица", които са без един или двама родители, ще получат еднократна финансова помощ за завършване на 12 клас, след като общинските съветници единодушно подкрепиха предложението на кмета Димитър Иванов. Младежите са от Войводиново, Граф Игнатиево, Маноле, Скутаре, Труд, Царацово и Ясно поле.  „Това е една моя..

публикувано на 02.05.25 в 09:33

Асеновградският полк организира Ден на отворени врати

Ден на отворени врати по повод Гергьовден – Ден на храбростта и Българската армия, организира Четвърти артилерийски полк в Асеновград. От 9.00 до 16.00 ч. посетителите могат да разгледат бойното снаряжение и да се запознаят с материалната част, артилерийското и стрелково оръжие на военното формирование. 

обновено на 02.05.25 в 06:21

Слънчев и топъл петък, с температури до 26 градуса

Времето ще бъде предимно слънчево, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).  След обяд ще се развива купеста облачност и на места, главно в планинските райони на Западна и Централна България ще превали краткотраен дъжд, в отделни райони и ще прегърми.  Ще духа слаб, в Източна България - умерен вятър от изток-североизток...

публикувано на 02.05.25 в 06:19

На "Оборище" почитаме годишнината от избухването на Априлското въстание

С всенародно поклонение събор в историческата местност "Оборище" над Панагюрище продължават честванията на 149-та година от Априлското въстание.  Председателят на Народното събрание доц. Наталия Киселова ще участва в тържественото отбелязване на събитията. Тя ще произнесе слово пред паметника в историческата местност.  Програмата започва в..

публикувано на 02.05.25 в 06:10