Апелативният съд в Пловдив потвърди задържането под стража на шофьора, убил 70-годишен пешеходец в Пазарджик. Решението на тричленния съдебен състав не подлежи на обжалване.
Синът на убития в Пазарджик пешеходец поиска ДНК-експертиза на шофьора, прегазил с джип 70-годишния Никола Лазаров. Еленко Лазаров заяви пред съдебната зала в Пловдив, че настоява за такава експертиза, която да докаже, че дадената за проби кръв, от които все още няма резултати, е на 27-годишния Иван Янакиев.
Лазаров призова, ако има очевидци на инцидента, да се свържат с него, медиите или полицията. Според опечалените Янакиев е карал в града със скорост от около 100 км/час и е употребил наркотични вещества.
Адвокатът му Иво Лулчев обаче, заяви че Янакиев е шофирал с 50 км/час. Янакиев не се яви в залата днес, но защитниците му заявиха, че клиентът им е в ареста заради обществения натиск и намесата на главния прокурор Сотир Цацаров. Адвокатите направиха сравнение и с катастрофата, която предизвика Максим Стависки.
Прокурорът Росен Димов отбеляза, че Янакиев има 11 фиша за нарушения при шофиране и нито един от тях не е платен. 27-годишният шофьор има 5 наказателни постановления и принудителна административна мярка, свързана с отнемането на книжка.

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще открие днес по обед в град Пещера две обновени училища. Това са Обединеното училище „Любен Каравелов“ и Средното училище „Св. Климент Охридски“, в което общо учат над 560 деца. И двете училища са модернизирани, въведени са енергоспестяващи мерки и е осигурена достъпна среда, обясни пред..
Предложението на кмета Костадин Димитров за стартиране на процедура за обществена поръчка за нови превозвачи по 29 линии на градския транспорт в Пловдив ще бъде за втори път обсъждано от общинските съветници на днешната сесия. То не бе прието на последното заседание на местния парламент, защото не получи достатъчно подкрепа. ОбС отхвърли..
Среща на бизнеса в Пловдив, Пазарджик и региона организира “Капитал Градове”, платформата за регионални дискусии и издания на в. "Капитал". Тя ще се проведе в хотел DoubleTreebyHilton в Пловдив. В срещата ще участват кметовете на Пловдив и на Пазарджик Костадин Димитров и Петър Куленски и представители на бизнеса в областта на технологиите,..
Пловдивският апелативен съд ще заседава по делото за убийството на Димитър Малинов от Цалапица. Обвиняем е Рангел Бизюрев, който в началото на месец април беше осъден на 15 години затвор. Тогава Окръжният съд прие, че убийството е умишлено, но не и че е извършено „с особена жестокост“. Прокуратурата протестира това. Семейството на Димитър Малинов..
Започва 43-то издание на научната конференция "Паисиеви четения“ в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Участие в международния форум взимат 138 учени, като 28 от тях са от чуждестранни университети. Сред дискутираните теми ще бъде българският език във фокуса на естествения и изкуствения интелект. Ще бъде представена и поетичната..