Пловдивчани ще запомнят 2015-та с хубавите събития в града и изпращат годината с надежда за успешни реформи в страната и съпричастност към световните трагедии.
Трябва да сме по-задружни и да промени начина си на мислене, за да очакваме по-добра година.
По-високи пенсии, младите да живеят по-спокойно, здраве, щастие и благополучие – това са най-желаните в Пловдив подаръци за 2016-та. А календарът за високосната година дарява на всички един ден повече.
Хората в града на тепетета одобряват промените в Европейската столица на културата през 2019 година и са оптимисти за хубавите неща, които предстоят.
Чуйте в прикачените файлове кои са важните за жителите на Пловдив събития, къде ще посрещнат Новата година и какво очакват през следващите 366 дни.
В сряда времето ще бъде предимно слънчево, но и студено. Сутринта е възможно образуването на мъгли, които до обяд ще се разкъсат до слънчево време. След обяд от запад облачността ще започне да се увеличава. Вятърът ще бъде умерен от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат предимно между 2 и 9 градуса. В планините ще бъде слънчево, с..
Жителите на Скутаре настояват за редовно електрозахранване и обновяване на мрежата на ЕВН. Те се оплакват от редовни токови удари, аварии и ниско напрежение, вследствие на които изгарят електрическите уреди в домовете им. През почивните дни жителите на Скутаре отново са останали без ток, затова заплашват с протест пред сградата на ЕВН. Спират..
Пореден протест в Пазарджик преди началото на делото срещу Никола Райчев, намушкал с нож 21-годишния Ангел Здравков заради момиче. В 9 часа пред Съдебната палата в Пазарджик близки и приятели на семейството на Ангел ще се съберат и ще поискат съдът да постанови най-тежката присъда за убиеца – доживотен затвор. Жестокото убийство бе извършено на..
Държавният план-прием за Пловдив и областта ще бъде приет и съгласуван днес от Постоянната комисия по заетостта. На срещата в областната управа Регионалното управление на образованието ще представи местата за обучение в професионалните и профилираните паралелки за следващата учебна година в 5 и 8 клас. След това планът ще бъде представен за..
Нови по-високи такси за модернизирания плувния комплекс „Младост“ ще гласуват на сесията в четвъртък пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. Съобразено е с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания. Актуализацията на цените съвпада с предстоящото му откриване в края на..