Пловдивският окръжен съд осъди на 8 години затвор шофьора, убил при катастрофа 3-ма младежи в Стамболийски миналата година. Тъй като Атанас Тонев призна вината си и делото бе гледано по съкратената процедура, магистратите намалиха първоначалната му присъда от 12 години лишаване от свобода с една трета. Той ще излежи присъдата си при първоначален общ режим в затворническо общежитие, тъй като е с разклатено здраве. Тонев няма право да управлява автомобил 10 години.
Днес той се яви с патерици в съдебната зала и с вълнение изслуша пледоариите.
Прокурорът Георги Гешев поиска среден размер на наказанието – до 10 години затвор, тъй като има смекчаващи обстоятелства – признатата вина, младата възраст на шофьора и чистото му съдебно минало. Според защитника на родителите на загиналите адв. Янко Янев деянието е особено тежък случай, затова поиска максималното наказание.
Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок пред Пловдивския апелативен съд.
Ще обжалваме, смятаме, че присъдата не е справедлива, заяви адвокатът на Атанас Тонев Светлана Званчева. Ще се допитам до моите клиенти дали ще обжалваме, допълни адвокатът на родителите Янко Янев.
След близо пет часова проверка жандармерията освободи входовете на Община Пловдив, които бяха завардени от рано тази сутрин, заради проверка на Европрокуратурата. Бусовете на жандармерията, бяха изтеглени малко след 13:30 часа. Проверяващите също излязоха от сградата на Община Пловдив с иззети от там документи. Европокуратурата влезе в..
В добронамерен тон е преминала срещата на медици от УМБАЛ-Пловдив с министъра на здравеопазването д-р Силви Кирилов, съобщиха участници в разговора. Те изложиха пред него своите аргументи за това, че не е необходимо да се правят промени в ръководството на здравното заведение, тъй като досегашният директор д-р Динчо Генев е успял да изведе лечебното..
Пловдивчанин оказал съпротива на нападателите си, които му взели 165 лева. Дръзкият грабеж станал посред бял ден в Столипиново. Тримата биещи се били забелязани от полицаи от Шесто районно при патрулиране в квартала. Униформените се намесили, за да прекратят физическата саморазправа между тях. При изясняване на ситуацията се оказало, че единият от..
Съставът на общинските съветници в Пазарджик ще бъде частично подновен, тъй като има данни, че преференциалният вот за Христо Вълков от партия "Възраждане" е манипулиран. Става дума за надписани 114 преференции в негова полза при компютърната обработка на данните от гласуването на 12-ти октомври. ЦИК поиска допълнителна информация и от фирмата..
Жандармерия заварди тази сутрин в началото на работния ден сградата на Община Пловдив. Пред входа на Общината са застанали двама жандармеристи, които не допускат всички желаещи да влизат в сградата, а от страни са спрени три специализирани коли на жандармерията. Според неофициална информация в Община Пловдив тече проверка на Европрокуратурата за..