Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдивската община печели делата, заведени от фирми, но губи от реститути

Над 10 милиона лева е спестила Община Пловдив от спечелени дела през миналата година. Това обяви Илиян Иванов, директор на Дирекция „Правна“ към Община Пловдив. Сред тях са исковете на „Градски транспорт“ за над 7 милиона лева, на Консорциум „Инжстрой – Драгиев и Ко“ за 650 хиляди лева и на „Еко глобал“ за 2 милиона лева.

През миналата година се отбелязва намаление на делата заведени срещу Община Пловдив от шофьори, чиито автомобили са пострадали от дупките по пътищата. Те представляват 3% от всички заведени дела. Най-големият иск е в размер на 5000 лева. 90% от тези дела са изгубени от Община Пловдив.

Най-голямото дело, което Община Пловдив е загубила е за 200 хиляди лева. То е заведено от реститут на градинката до кино „Фламинго“, който е поискал компенсацията от Община Пловдив, че през имота му минават хора. В края на миналата година той е завел още един иск за 100 000 лева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Повдигнаха обвинение на стрелеца от Болярино

Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение на 25-годишен мъж за незаконно притежание на оръжие. Магистратите преценяват дали да повдигнат обвинение и за телесна повреда, но изчакват медицинска експертиза да даде мнение за ранено при стрелбата дете. На 18 февруари в село Болярино, община Раковски мъжът бил на семейно тържество, на..

публикувано на 20.02.25 в 17:54

Арестуваха сериен крадец, обирал коли в центъра на Пловдив

Крадецът е арестуван за три престъпления, извършени за месец - от 09 януари до 12 февруари. Той е задигтнал две дамски чанти, оставени за кратко без надзор в отключени коли в района на ул. „Иван Вазов“ в Пловдив. Откраднал е и сак с екип за боен спорт, като е взломил още една кола. Мъжът е заловен и е направил самопризнания, като щетите, които е нанесъл..

публикувано на 20.02.25 в 16:02

Условни присъди за арестуваните с плочките радиоктивен америций

Сделка с прокуратурата осигури леки  условни присъди за тримата обвинени за търговия с радиоактивния изотоп "америций".   Пловдивският Окръжен съд одобри споразумението между тях, което включва признаване на вина срещу условни наказания.  Така по две години и 10 месеца лишаване от свобода, отложено с петгодишен изпитателен срок получиха..

обновено на 20.02.25 в 15:38

Големият пожар край "Практис" все пак не е замърсил въздуха

Няма опасност от замърсяване на въздуха след големия, но краткотрайно бушувал пожар в крайната северна част на Пловдив, който избухна  към 10 часа.  Тогава пламна покривна сграда от новостроящия се жилищен комплекс „Магнолия Форест“ край бул. „България“, близо  до магазин „Практис“.  Той обаче сериозно..

обновено на 20.02.25 в 13:56

Румънски полицаи патрулират в Пампорово

Двама румънски полицаи се включват от днес в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово.   Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март, съгласно  двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Международното полицейско сътрудничество в курортите се утвърди..

публикувано на 20.02.25 в 11:38