Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Червен код в Смолян, оранжев за Пловдив и Пазарджик

| обновено на 17.01.16 в 08:53
Снимка: Снимка: БГНЕС

Червен код за опасни метеорологични явления е обявен за  Хасково, Смолян и Кърджали. Валежите в трите области ще продължат, като се очакват количества  над 65 литра на кв. метър. 

През нощта Община Смолян обяви бедствено положение заради щетите от проливния дъжд. Река Черна е преляла в отделни зони в града, а пътят Смолян - Арда е залят на места. Наводнени са дърводелски цехове. Свикан е Общинският щаб за бедствия и аварии в Смолян. Ангажирани са доброволци, които работят за отстраняване на паднали дървета и издигането на диги за ограничаване на речното корито в областния град.

За 13 други области на страната, сред които са Пловдив и Пазарджик,  е обявен оранжев код за силен сняг и вятър. В останалите 12 области на страната предупреждението на синоптиците е с жълт код. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Съветниците на "Възраждане" напускат партията, но остават в Общинския съвет

Цялата група  общински съветници на „Възраждане“ в Пловдив напуска партията и продължава работата си в местния парламент под името „Свободен избор“.  Това става ясно от съобщение на 5-мата общински съветници, разпространено до медиите преди минути. То е подписано от Господин Апостолов, Елена Грозданова, Иван Пенков, Симеон Петров и Виолета..

публикувано на 19.11.25 в 16:16

НАП Пловдив е с нов директор

Иван Кръстев е назначен за временно изпълняващ длъжността директор на Териториалната дирекция на НАП Пловдив. Кръстев е досегашен заместник-директор на институцията с ресор контрол, събиране и държавни вземания.  По непотвърдена информация досегашният директор Пламен Георгиев е влязъл в екипа на особения управител на „Лукойл България“ Румен..

публикувано на 19.11.25 в 15:49

Стартира дело за законноста на цеха за преработка на гуми в Перущица

Община Перущица беше конституирана като жалбоподател по делото, образувано в Пловдивския административен съд след жалба на Николай Велев от Перущица срещу РИОСВ-Пловдив. Мъжът е обжалвал решение на екоинспекцията, която е отказала да изготви Оценка за въздействието върху околната среда (ОВОС) във връзка с намерението за изграждане на площадка за..

публикувано на 19.11.25 в 15:18

Арестуваха трима със суровина за синтетичен хашиш

Трима младежи са арестувани за синтетична дрoга в Пловдив. При специализирана полицейска  акция  са иззети над два килограма синтетичен канабиноид. Психоактивното вещество е за приготвяне на синтетичен хашиш.  Открито е в лек автомобил, с който се придвижвали момчета на 18, 19 и 20 години.   Те са засечени с колата в близко пловдивско село. При..

публикувано на 19.11.25 в 15:00

Полицаи гониха нарушител на пътя в Сърница

Снощи на улица в родопския град автопатрул е подал сигнал на шофьор на „Мерцедес“  да спре. Мъжът не се подчинил на светлинната и звукова сигнализация на служебния автомобил и натиснал газта.  Водачът се опитал да се укрие, но скоро бил засечен от униформените на друга улица в населеното място. Оказало се, че това е 22-годишен младеж от Пещера,..

публикувано на 19.11.25 в 14:53