Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В препращането на СМС-а се крие заплаха

Грубо погазване не независимостта на съдебната власт недопустима намеса на най-висш представител на изпълнителната власт. Така главният редактор на „Правен свят“ Ралица Петрова нарече пред Радио Пловдив внезапното появяване на премиера на заседанието на ВСС миналия четвъртък.

Авторът на СМС-а до Борисов отдавна трябваше да си подаде оставка, премиерът също“, посочи Петрова. Според нея единственият начин да се открие авторът на съобщението до премиера е да се извадят разпечатките. Никой няма да чете съдържанието и любовните послания на Ясен Тодоров. 

Очевидно няма желание. Друго нещо – телефоните са служебни и всеки месец се получават разпечатки във ВСС, защото сметката се плаща от бюджета на съвета. Просто няма желание да се провери. Прикриват се.
Снимка

Ралица Петрова е на мнение, че членовете на настоящия ВСС сами поставят на карта собствената си репутация с множеството скандали от началото на съществуването на този състав.

В препращането на СМС-а от премиера Борисов до председателя на ВКС Лозан Панов се крие вид заплаха. Има нежелание да се изяснят нещата, за които си говорят съдийките Янева и Ченалова. Случилото се в четвъртък е доказателство на разговорите между двете съдийки. Ако искат да установят истината, трябва да се поднови проверката срещу двете.

Изходът от тази ситуация според Ралица Петрова е целият ВСС да си подаде оставката, тъй като настоящият е толкова компрометиран, че не може да продължава да работи.

Цялото интервю с Ралица Петрова чуйте в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Религията в училище не пречи на научното познание

В София се провежда дискусия около темата за изучаване на религиозни добродетели и религии в българските училища.   Впечатленията си от дискусията изрази пред Радио Пловдив С Пламен Сивов от фондация "Покров Богородичен". "Този дебат всъщност продължава повече от 30 години в нашето общество. Непосредствено след демократичната промяна у нас,..

обновено на 24.04.25 в 17:07

Откриват официално обновената градска част на Чепеларе

Премиерът Росен Желязков е гост на официалното откриване на  обновената градска част на Чепеларе. Пред Радио Пловдив кметът на общината Боран Хаджиев разказа, че централната градска част е изцяло облагородена, има много магазини и заведения. "Хората вече има къде да се разходят и да си купят сувенири. След минути ще бъде отслужен водосвет за..

публикувано на 24.04.25 в 16:02

Тренировъчни фирми се срещат на мащабен форум в Панаира

Над 1000 ученици и студенти участват в 28-я Панаир на тренировъчните фирми. Те ще се състезават в 16 конкурса, за които наградите ще бъдат раздадени утре,  от 12 часа. Целта е средното образование да се ориентира към професии, които са актуални и търсени на пазара на труда. Има участници от Черна гора и Сърбия.  В Пловдивския панаир са фирми от..

публикувано на 24.04.25 в 11:21

Време е да започне дискусия за увеличаване на здравната вноска

Лечебните заведения са категорично против решението за намаляване на потребителската такса за болнична помощ от 5,80 лв. на 1 лв., както и с начина, по който тази промяна е въведена – без необходимата публична дискусия и консултация със заинтересованите страни. Решението за намаляване на таксата е взето на последното заседание на Министерски съвет..

публикувано на 24.04.25 в 10:42

Папата ни завеща, че без милост сме обречени на самота

Продължава поклонението пред тленните останки на папа Франциск. Описвайки го, най-често споменаваната дума за него е човечност. За начина, по който живя, и се изпраща този духовен лидер, говори писателката Теодора Димова. „Той наистина беше изключителен човек! Няма да забравя – още първата седмица, когато стана папа, имаше среща с..

публикувано на 24.04.25 в 10:15