Районният съд в Пловдив отложи поредното дело срещу Кирил Рашков. Това се наложи заради заболяването на един от защитниците му – адвокат Росица Драгинова и неявяването на задължителните съдебни заседатели.
В кулоарите на съдебната палата соченият за ромски лидер съобщи, че му предстои сърдечна трансплантация, а сложната операция ще бъде извършена във Франция.
Заради това той е бил няколко дни за изследвания в специализирана клиника в Париж, където е вече регистриран и чака подходящ донор, добави Кирил Рашков, придружен от сина си Ангел и съпругата Костадинка.
Известният с прозвището „Цар Киро“ ромски бос е обвинен в хулиганство при опасен рецидив, заради нападение и заплахи срещу двама пловдивски журналисти.
През юни 2014-а година кореспондентите на две национални медии проверявали сигнал за избухнал скандал между цар Киро и жена, живееща в съседство. Тогава Рашков нападнал двамата журналисти, ругал ги и дори душил единия от тях с ръце.
По делото показания са дали девет свидетели на нападението.
Нови по-високи такси за модернизирания плувния комплекс „Младост“ ще гласуват на сесията в четвъртък пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. Съобразено е с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания. Актуализацията на цените съвпада с предстоящото му откриване в края на..
Полицията в Пловдив задържа участник в телефонни измами, който изпълнявал функцията на куриер при измамна схема за близо 50 хил. лева от възрастни хора. Само за една седмица в началото на февруари в капана на групата за измами попаднали четирима души - две жени и двама мъже, на възраст между 54 и 92 години. След проведени разговори с мним..
До края февруари Eлектроразпределение Юг ще започне работа по проект, който ще подобри електрозахранването в пловдивското село Скутаре. Проектът е за 270 000 лева. Ще бъде изградена нова въздушна мрежа към един от трафопостовете, като съществуващата мрежа ще бъде изцяло реконструирана. Ще бъде положен подземен кабел с дължина 1200 м, ще бъдат..
Кметът Костадин Димитров се срещна с посланика на Ирландия Н. Пр. Катрин Банън, която е на първо официално посещение в Пловдив. Нейно Превъзходителство сподели, че отскоро е в страната, но намира българския език за интересен и ѝ харесва да го изучава. Двамата обсъдиха предстоящия футболен мач между България и Ирландия за класиране в Лига Б на турнира..
Продължават проверките на РЗИ - Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, на които се извършват нелегалните процедури, каза директорът ѝ д-р Аргир Аргиров. При 66 проверени обекти в Пловдив нарушенията са открити само в три от тях - два..