Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Иван Тотев подписа споразумението за 80 млн. лв. инвестиции по ОПРР

| обновено на 25.01.16 в 14:53

На официална церемония в в присъствието на министъра на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова  кметът на Пловдив Иван Тотев и ръководителят на Управляващия орган на Оперативна програма „Региони в растеж“  Деница Николова подписаха споразумението за реализация на инвестиционна програма за над 80 милиона лева „Региони в растеж“.

Както съобщихме Пловдив е първият български град, който подписва документа.  „В новия програмен период има целево финансиране за 39 големи градове в страната и именно Пловдив се оказа най-готов по отношение на инвестиционния си стратегически документ, който ще бъде разпределен до 2020 г.“, заяви Деница Николова.

 „Повечето ни проекти вече са готови, като над 50 процента от тях имат влезли в сила строителни разрешения. Предвиждаме в най-кратки срокове да започнем необходимите процедури по Закона за обществените поръчки, след което веднага да започнем и реалното изпълнение на проектите“, посочи Иван Тотев.

Около 62 млн. лв. ще бъдат инвестирани за развитие на т.нар. зони за градско въздействие – благоустрояване на улици и обществени пространства, строителство на училища и детски градини . 18 млн. лв. по програмата са предназначени за безплатно саниране на жилищни сгради във всички райони в града.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Причинилият сблъсъка на Околовръстното е задържан

Окръжна прокуратура Пловдив привлече като обвиняем 24 годишния шофьор на камиона, който снощи се блъсна в лек автомобил на Околовръстното шосе на Пловдив. При сблъсъка загинаха мъж и жена, на 41 и 43 години, както и 14-годишният им син, а 7-годишното им момиченце, което също е пътувало в колата, е в тежко състояние в болница. Обвинението срещу шофьора е,..

публикувано на 25.11.25 в 19:31
Регионалният министър Иван Иванов

АПИ също анализира причината за катастрофата в Пловдив

Министърът на регионалното развитите и благоустройството Иван Иванов обяви, че АПИ прави проверка на Околовръстното шосе на Пловдив, където стана жестоката катастрофа. Той посочи, че ако има нормативни несъответствия, ще бъдат взети мерки. По думите му обаче трябва да се изчака следствието, което разследва инцидента. Министърът изказа..

публикувано на 25.11.25 в 16:52

"Бизнесът за Пловдив" иска премахване на мантинелите по Околовръстното

„ Бизнесът за Пловдив“ излиза с декларация, с която настоява да се вземат спешни мерки за безопасност и разширение на Околовръстното шосе на града след поредната тежка катастрофа с трима загинали.  Това е поредният смъртен случай на път, който от години представлява системен риск за живота на българските граждани, поради лоши инженерни..

обновено на 25.11.25 в 14:52

Катастрофа на Околовръстното шосе взе три жертви, дете е с опасност за живата

Тежка катастрофа с три жертви и тежко пострадало дете е станала снощи на кръстовище на Околовръстния път и ул. "Захаридово", съобщават от полицията в Пловдив. Сигналът е получен на тел. 112 около 23,10 ч. Според предварителната информация товарен автомобил МАН с 24-годишен водач навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил челно в..

обновено на 25.11.25 в 14:52

Повече турски и румънски ски туристи очаква Пампорово

Резервациите за предстоящия зимен сезон в Пампорово показват засилен интерес от чуждестранни пазари като Република Северна Македония, Сърбия, Турция, Гърция, Великобритания и Ирландия. Според данните от записванията се очертава по-значим ръст на турски и румънски туристи. Наред с традиционните британски организирани групи, пристигащи чрез услугите на..

публикувано на 25.11.25 в 14:35