Не виждам голямо събитие днес – така политологът Емил Кошлуков коментира избора на вицепремиера Меглена Кунева и за министър на образованието и науката. Кабинетът изглежда нестабилен заради скандалите в РБ, но ГЕРБ е стабилен и може да осигури мнозинство.
В РБ тече раздяла, след като ДСБ разбра, че не може да реализира амбициите и плановете си, каза още Кошлуков. Поведението им да минат в опозиция, докато все още са на власт той определи като шизофренично. Тази шизофренична картина е важна за избирателите им, за да бъде образът им легитимен и да бъдат алтернатива на ГЕРБ. Дали стратегията им е успешна ще се види на изборите, коментира политологът.
Приказките за Меглена Кунева дали е компетентна важат и за други 7-8 министри. Тези номинации са лицемерни. Кунева като главен преговарящ с ЕС не се сети за Образованието и науката, сети се Сергей Игнатов, припомни Емил Кошлуков.
Какво правим с учебните планове, материал и съдържание, със Закона за средното образование, който очевидно не може да влезе в сила? Какво правим с издателската мафия, която всяка година печата нови учебници, които затова са й толкова глупави? Какво прави новият министър за нещата, за които Танев изхвърча? – това са важните въпроси, които не се обсъждат и не получават отговори, подчерта анализаторът.
Не очаквам нищо от Меглена Кунева, добави той. За мен е странно как пише Закон за корупцията като е първият еврокомисар у нас, разследван за корупция. Не смятам, че има някаква идея за образованието. Но ако иска може да бъде добър администратор, обясни позицията си Кошлуков.
Според него възпитаването на децата в патриотизъм не е основният проблем на образованието. Драма е когато един ученик трябва да пази славното минало, защото няма славно бъдеще. Гордостта не е закопана в земята, тя е на хоризонта. Една нация е горда със себе си, когато живее добре. Като ти вземат всичко друго, национализмът е последното убежище, което е тъжно, смята той.
По думите му въвеждането на дуалното образование, промените в Закона за висшето образование са добри стъпки.
В образованието бомбите гърмят след 7 и след 12 години, не съм оптимист никак за българското образование, подчерта политологът Емил Кошлуков.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..