„Извън протолока“ собственикът на фирма за превози Илиян Филипов картинно обяснява защо се стигна до българската контраблокада на пунктовете с Гърция:
Доц. Теодора Пенева от Института за икономически изследвания към БАН, чиято сфера на изследване е социалната политика, коментира в програма "Точно днес" поредния случай, в който България се срамува от отношението си към бедни, болни и изоставени. Според нея в този случай на първо място трябва да се посочат пропуските в управлението и конторола,..
Държавата да придобие царския дворец в Баня, община Карлово, и да поеме неговото управление. Това предлагат от сдружението "Заедно за град Баня“, след като станаха ясни намеренията на фамилия Сакскобургготски да продаде царския дворец в курортния град. "Според нас царската вила в Баня трябва да изпълнява функцията на държавен културен институт,..
За общественото разделение по отношение на влизането в еврозоната, обилно поливано от дезинформация и политически хазарт, разговаряме със социолога Даниел Стефанов. След решението на КС, което допусна за разглеждане само едни от въпросите на президента Румен Радев за референдум, той коментира и отговорът му през интервю за CNN. По думите му това..
Трябва да свикнем с паричната реформа – приемането ни в еврозоната, с по-ниските номинали на разполагаемия доход. Това обаче не променя нещата. Това е доходът, който сме заработили. Икономистите не успяха да успокоят хората, да им създадат усещането, че по-добре е за в бъдеще доходите, реалната им оценка за труда, да се състезава..
" Всяка държава в ЕС сама трябва да определи размерът на екотаксите си за битовите уреди. Тази таксата е определена от държавата и е различна за различните видове продукти, като най-голяма е тя за електроуредите за битово потребление" – заяви в интервю за Радио Пловдив Димитър Белелиев – председател на Българската асоциация за електротехника..