Граничните пунктове между Гърция и България са отворени за всички видове автомобили.
Българските превозвачи обмислят нови протестни действия, но те ще бъдат в началото на активния туристически сезон в Гърция. Това обяви в интервю за Радио Пловдив Йордан Арабаджиев, изпълнителен директор на Съюза на международните превозвачи. Те ще са в отговор на действията на гръцките фермери. „На превозвачите, на представителите на бизнеса и на българските граждани им е омръзнало от действията на гръцките фермери. Това е почти всяка година“, коментира Арабаджиев.
Загубите на превозвачите са огромни. „От днес ги призоваваме да подават информация кой какви загуби е претърпял", каза още Арабаджиев.
Българският адвокат Борис Харизанов, който пусна жалба в гръцката прокуратура заради затварянето на границата благодари на шофьорите, че са вдигнали контраблокадата. „Защото с очите си видяха, че оттатък границата сме свидетели на истинско бедствие. Гръцките власти официално заявиха, че стачката на фермерите е незаконна, което на практика води до невъзможност за търсене на отговорност от гръцката държава“, коментира адвокат Харизанов. По тази причина той е пуснал сигнал в прокуратурата в град Серес. С него се настоява компетентните органи да издирят виновните за блокадите. „Ако те бъдат задържани, тогава могат да се заведат искове за пропуснати ползи“, допълни още Борис Харизанов.
Над 100 са огнищата на заболяването шарка по овцете и козите в Пловдивска област. Продължават засилените мерки срещу разпространението на силно заразното заболяване в региона и в цялата страна. Хиляди са умъртвените животни. Със заповед на БАБХ е въведена забрана за изкупуване на сурово овче и козе мляко от територията на област Пловдив...
За формираните мобилни екипи и как децата от ромската общност ще се върнат в училище тази есен, говорим с Фатме Арслан, учител в СУ "Найден Геров" - Пловдив и години наред образователен медиатор в район Източен. „Медиаторите често трябва да са припознати хора от общността, които добре познават културата на общността на територията на..
В програма "Точно днес" представяме летните разкопки и новите територии с археология, които се проучват. За 46-то археологическо лято на Юнаците разговаряме с доц. Камен Бояджиев , ръководител на проучванията на селищната могила в област Пазарджик. Започва 46-ото археологическо лято на Юнаците Доц. Бояджиев каза, че участие в разкопките за..
Президентът Румен Радев наложи вето върху разпоредби от приетите на 31-и юли промени в Закона за държавата собственост. В мотивите си държавният глава посочва, че приетите в последния момент промени отнемат установени в закона гаранции при осъществяване на определени разпоредителни сделки с имущество, поверено на държавата, и се улеснява продажбата..
Цените на храните и опитите с държавни магазини и държавно определени надценки да се държи пазарът под контрол коментира председателят на сдружението „За достъпна и качествена храна“ Андерй Велчев. По думите му от една страна е хубаво, че има видими усилия, но те не дават гаранция за промяна на нелоялните практики на пазара. Ден преди изтичането на..