Много анализатори, които коментират бъдещето на ДОСТ като неуспешен проект не са прави. Ситуацията, при която се създава новата партия, е твърде различна, особено в самото ДПС, каза в интервю за Радио Пловдив Осман Октай, който е бивш заместник – председател на партията, а сега политически анализатор.
Самото налагане на забрана за влизане в Турция на Доган и Пеевски дава друг „привкус“ и смущава избирателите, смята анализаторът. По думите му, новата ситуация е създадена от управляващите в Анкара, като ударът срещу Доган може да се сравни с периода на смяна имената. Ако партията на Лютви Местан направи добре представянето си има потенциал от 120 -130 хиляди гласа от мюсюлманската общност
Аз винаги съм казвал, че етнорелигиозният проект не е в интерес на малцинството, защото го капсулира и прави зависимо.
Крайно време е малцинството да има избор между няколко партии, досега нямаха избор – или гласуват за ДПС, или следват репресии, каза Октай и добави, че е крайно време мюсюлманите да гласуват и за другите партии в страната.
В същото време, той смята, че Лютви Местан трябва да отговори на много тактически и неудобни въпроси, защото като политически лидер на ДПС влезе в конфликтни ситуации. ДПС е проект за обслужване на задкулисието и Местан и другите лидери на Движението са длъжни да отговорят за зависимостите, добави Октай.
Тази седмица гост в рубриката „Добро утро, ден“ е историкът и университетски преподавател Видин Сукарев. Завършва специалност „История“ във Великотърновския университет през 2000 г. От 2003 г. работи в Регионален исторически музей – Пловдив. Занимава се с проучвания върху историята на българската култура, културно-историческото наследство, местната..
Заплатите на работещите във ВМЗ - Сопот се увеличават с 8% от 1- ви юли. Решението е взето на заседание на Съвета на директорите на държавното дружество към Министерството на икономиката и индустрията след преговори със синдикалните организации на КНСБ и КТ "Подкрепа". От министерството на икономиката съобщиха, че на площадка Сопот ще..
Политическият психолог Антоанета Христова твърди, че у нас съществува силно усещане за невъзможност за контрол върху собствения живот. Налице са крайни нива на индивидуализъм и убеденост, че извън тесния кръг на семейството всички работят срещу българина – държавата, нейните институции, както и ЕС. Според нея с такова усещане живее голяма част от..
Тежка е тази пролет в климатично отношение, затова се питаме ще има ли българска стока и каква е ситуацията с реколтата сега? Цветан Цеков , председател на браншовата камара "Плодове и зеленчуци", обясни, че по отношение на плодовете годината ще е нулева при почти всички култури. "Заради априлските студове и снегове череши, вишни, праскови,..
Родителското сдружение „Различни, но равни” стана на 23 години. Заедно родители, специалисти, представители на местна и държавна власт, приятели, партньори и медии помогнахме на децата и младежите с тежки увреждания да получат повече обич, внимание и подкрепа в своята защитена семейна среда, написа по този повод учредителят му атанас Тавков...