Георги Господинов едва ли има нужда от представяне. В момента той е най-продаваният и превеждан български автор. Гарт Грийнуел от престижното списание „Ню Йоркър“ коментира стила на Господинов и мястото на книгите му на американския пазар по следния начин:
Господинов отхвърля грандиозните повествования, предлагайки на тяхно място полихронията, многогласието на дребните хронологични моменти. Както в „Естествен роман”, така и във „Физика на тъгата” разказвачът се нарича Георги Господинов. Романът пристига зад океана в момента, когато американските читатели са привлечени от новели, които флиртуват с автобиографични елементи и предизвикателни различия между истина и художествена измислица. Но докато обичайният предшестващ модел на творбите на останалите модерни автори в Америка е този на В.Г. Зебалд, то Господинов се движи по образеца на Борхес. Модел, който се наслаждава на пакостливите игри и екстравагантните фантазии, които споделя с читателя.
Георги Господинов е обаятелен разказвач, автор на романи, стихосбирки, пиеси, сборници с истории от социализма, а по последния си проект „Сватби на животни и неща“ работи с изключителен партньор – дъщеря си Рая Господинова. На 26 февруари двамата гостуваха на „Малкият Пловдив чете“ по покана на ИК „Жанет 45“, което беше и случай за екипа на „Молескин“ да го покани за гост в предаването.
За „Молескин“ писателят е подготвил разнообразна музикална селекция, като всяка от песните е съпроводена с история, която ще ви накара да преоткриете музиката и да я слушате по нов начин. Познаващите творчеството на Господинов ще чуят някои очаквани песни, други обаче ще бъдат пълна изненада.
Не пропускайте „Молескин“ на 11 март от 17:00 по Радио Пловдив, Повторението ще бъде в неделя, 13 март от 19:00, а който и тогава не успее, ще може да слуша цялото предаване в Mixcloud канала на предаването тук: https://www.mixcloud.com/Moleskin/
Държавна опера Пловдив представя премиерата на танцовия спектакъл в две части „Пианото“ от Иржи Бубеничек. Той е вдъхновен от емблематичния филм със същото име на Джейн Кемпиън и е създаден за Кралския балет на Нова Зеландия. Филмът „Пианото“, отличен с 3 награди „Оскар“ и „Златна палма“ в Кан, завладя сърцата на зрителите по света..
Как стигнахме дотам, че изкуственият интелект се нареди сред най-добрите в два поредни конкурса за поезия? Накъде отива поезията и накъде отиваме ние без нея? Накъде отиват хората и творчеството?. Гости на "Срещите" - проф.Маргарита Младенова, Николай Генов и Георги Караманев.
„Гласът на Страдивариус“ – Красимира Стоянова и 300-годишната цигулка на Страдивариус на Светлин Русев ще звучат за първи път в Пловдив в концерт от Музикалния фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ в Епископската базилика на Филипопол. Оперната прима Красимира Стоянова, известна с красотата и изяществото на своя тембър и младият..
Коледната изложба " Художниците на Гранит"! представя колекция с творби на художници от различни поколения свързани със село Гранит. Експозицията включва живопис, фотография и колаж на Антония Маринова-Crazy, Десислава Тодорова, Елена Христова,,Магдалина Топузова,Пенка Делчева,арх.Стойчо Добрев,Тоню Цанев,Чавдар Маринов, Тодорка Тодорова, Таньо..
Община Кричим спечели проект за обновяване на Народно читалище „Пробуда – 1912“. Проектът е за внедряване на мерки за енергийна ефективност и основен ремонт на сградата на стойност 5 598 200 лв. с ДДС. Финансирането е осигурено чрез споразумение между община Кричим и МРРБ. Избраният изпълнител трябва да извърши предвидените дейности в рамките..