Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

5000 лв. и социален асистент за новоредени тризнаци в Пловдив

| обновено на 14.03.16 в 14:13

Чек на стойност пет хиляди лева получиха от кмета Иван Тотев Ивелина и Илия Станчеви, родители на новородените в Пловдив тризнаци Самуил, Данаил и Емануил . Бебетата се сдобиха и с личен асистент, който ще  помага за отглеждането им  до навършване на двегодишната им възраст.  

Децата  са заченати ин витро, родени са в началото на осмия месец и все още са в болницата под лекарска грижа. Двете  братчета  са в кувьоз, а най-големият – Самуил се развива самостоятелно и вече  е  наддал до 1,8 кг.  

Родителите са семейство от четири години. Жвеят в гарсониера и ще кандидатстват за общинско жилище. 

Припомням, че миналата година  Пловдивският ОбС реши  да отпусне финансовата помощ  от 5 хиляди лева и социален асистент за срок от две години  на тройката  момиченца Дария, Анелия и Даная. 

Днес  кметът  Иван Тотев сподели вълнението си, че е приел да стане техен кръстник.  Припомням, че Пловдив  стана първият град в страната, взел решение да подкрепи финансово и морално  семействата с тризнаци.

Така Пловдив стана първият български град със специално внимание към родените в него тризнаци.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Съединението е нашето вдъхновение и само единни ще пребъдем, заяви президентът Радев

Съединението е нашето вдъхновение, единни сме успявали и само единни ще пребъдем, каза президентът Румен Радев в словото си по повод 140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия в Пловдив. Вярвам, че обединени всички заедно ще надмогнем днешните недъзи и заедно ще строим България в заветите на нашите предци – България..

публикувано на 06.09.25 в 21:35

Сухи стърнища и храсти горят край Сопот

Пожарникари се борят с пожар край Сопот, където горят сухи треви, храсти и стърнища.  В гасенето участват 6 екипа огнеборци от Карлово, Пловдив и Хисар.  Според началника на пожарната в Карлово Таньо Чалъмов, силният югоизточен вятър затруднява гасенето. Огнената стихия е обхванала близо 1500 декара обработваеми лозя и изоставени земеделски земи,..

публикувано на 06.09.25 в 17:26

Пловдив отбелязва Съединението и празника на града

Камбанен звън извести Съединението на Източна Румелия и Княжество България в Пловдив. Честванията за 140-ата година от най-българския акт започнаха точно в 10:00 ч. в катедралния храм "Успение Богородично". Там бе отслужен тържествен молебен от  белоградчишкия епископ Поликарп, първи викарий на пловдивския митрополит Николай. В..

обновено на 06.09.25 в 14:21

Стартира първата обиколка от "Духовните маршрути на Пловдив"

„Духовни маршрути в Пловдив 2025“ стартират днес с пътешествие из Филипопол от XIX век. В четири поредни съботи през месец септември издателство „Летера“ ще поведе пловдивчани и гости на града по стъпките на четири нови маршрута. Обиколките са посветени на литературата, архитектурата, киното, театъра и изобразителното изкуство...

обновено на 06.09.25 в 14:21

Празникът променя движението и налага мерки за сигурност

Заради градския маратон „Съединение“ и за честването на празника довечера се променя движението в няколко района. От ОП „Организация и контрол на транспорта“ информират, че заради провеждането на „49-и международен мемориален маратон „Съединение” на 6 септември, за времето от 09:30 ч. до 13:30 ч. или до приключване на мероприятието, ще бъде..

обновено на 06.09.25 в 11:51