Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ПФ няма да подкрепи увеличението на цената за "синя зона"

Да се увеличи с 1 стотинка, а не с 50 ст. таксата за „синя зона“ в Пловдив, ще предложат на утрешната сесия на ОбС съветниците от Патриотичния фронт.

До момента не са ни представени никакви мотиви или анализ защо се налага повишаването на цената. Няма и доклади за натовареността на зоната по часове и улици, както е по закон, или за въздействието върху околната среда след въвеждането й, обясни съветникът Александър Сиди. 

Неколкократно сме изисквали тези документи, но досега не са ни представени от администрацията. При това положение, без дебат в ОбС, остават съмнения, че приходите от „синята зона“, които са над 3,7 млн. лв. годишно, се харчат безогледно, заявиха съветниците от ПФ.

Вместо контрольори със сини жилетки, на които можеш да дадеш 2 лв. и да ти пазят колата няколко часа, трябва да се въведат електронни апарати за талони или те да се продават в близките РЕП-ове или магазинчета. С 30 % от приходите от „синя зона“ общината да създаде фонд, който да инвестира в изграждането на буферни паркинги и купуване на апарати за билети, призова Александър Сиди.

Общинските съветници заедно с ресорната администрация да преразгледаме програмата за продажба на общински имоти и там, където е възможно, да се изградят паркинги, призова Слави Георгиев. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Стартира ремонтът на магистралния водопровод в община Чепеларе

Започва рехабилитацията на магистралния водопровод за водоснабдителна група “Орехово - Малево - Хвойна – Павелско. Обектът се финансира  от държавния бюджет и е на стойност почти 1,1 милиона лева. Община Чепеларе получи финансиране за още 2 обекта в селата Павелско и Лилеково по проекти за предотвратяване, овладяване и преодоляване на..

публикувано на 27.10.25 в 17:02

Обърнат камион затапи пътя Асеновград - Смолян за 2.5 часа

Движението и в двете посоки по пътя Асеновград - Смолян беше спряно за близо два часа и половина. Временното ограничение беше въведено до изтеглянето на влекача с ремарке, който  след Бачково в посока Нареченски бани се е завъртял и препречил пътното платно.  Няма пострадали хора.  Сигналът е получен около 14.30 ч., а автопатрули на РУ-Асеновград..

публикувано на 27.10.25 в 15:09

В Пловдив и Пазарджик се раждат най-много деца от непълнолетни майки

67 са непълнолетните родилки в МБАЛ – Пазарджик от началото на годината до средата на октомври. Девет от тях са малолетни. Данните съобщи  д-р Анна Кеворкян, началник на Отделението по акушерство и гинекология в болницата. Тя участва в кръглата маса „Превенция на детските/ранни бракове и случаи на ранни раждания“, организирана от Държавната..

публикувано на 27.10.25 в 14:52

В Пазарджик арестуваха мъж за домашно насилие

36-годишен мъж е задържан заради нанесена телесна повреда в условията на домашно насилие в Пазарджик.  Пристигналите по сигнал за побой полицаи установили, че след скандал между 36-годишен мъж от септемврийското село Варвара и 38-годишната жена, с която живее, мъжът я ударил няколко пъти по главата.  Насилникът е задържан в ареста на Районното в..

публикувано на 27.10.25 в 13:05

Проверяват сигнали за отровени котета в Пазарджик

Точната причина за смъртта на четирите животни ще бъде установена след аутопсия, съобщеват от Община Пазарджик.  В момента се преглеждат записи от видеонаблюдение и се извършват огледи на място.  Кметът на Пазарджик Петър Куленски съобщи, че заедно с МВР работят съвместно за установяване на извършителите. Той призова гражданите, които разполагат с..

публикувано на 27.10.25 в 12:23