Ясно е, че целта е да бъде ерозирана европейската ценностна система, т. е. системата, която се утвърждава в Европа на свободно движение на хора, стоки, услуги, свободна инициатива на гражданите и най-вече, за да бъде гарантирана тази свобода изключително важно е върховенството на закона, заяви в интервю за Радио Пловдив Илия Налбантов, експерт по национална сигурност. По думите му, Белгия е проспала признаците за радикален ислямизъм на своята територия.
Тези терористични актове и тяхното медийно представяне на отгласите на практика водят към една посока да се тласне Европейския съюз към извънредни мерки, които да са ръба на законодателството, коментира експертът.
Според Налбантов, след атентатите в Брюксел сега голямата опасност е от развитието на екстремизъм в европейското общество, Тези терористични актове и тяхното медийно представяне на отгласите на практика водят към една посока да се тласне Европейския съюз към извънредни мерки, които да са ръба на законодателствот,
Има една опасност в момента, която върви в медиите и аз искам да я изключа, за това какво се случва и да не тръгнем по тази грешна плоскост. Имаме една фамилна памет, изведена като аксиома, че религите не воюват, а воюват различните интерес. Това се предава от четвърто поколение в нашата фамилия и когато се случи нещо подобно, винаги задаваме въпроса „Кой има интерес, каква е целта на тези актове на терор и на агресия?”
Според експерта няма пряка заплаха за България. Вземат се мерки да не бъдат застрашени хората и да се предотврати опасността от нападения. Всички действия, които се предприемат у нас, са насочени в една посока – българското общество да бъде успокоено, т. е. да е ясно, че правителството и изпълнителната власт вземат всички мерки, които са в нейните възможности, да предотврати или да вземе мерки за реакция ако има някакво такова въздействие в България. Товаса част от големите въпроси, които трябва да бъдат задавани в нашето общество – първо, какво правим с ранното предупреждение и превенцията, какво правим с развитието на аналистичния капацитет в сектора за сигурност и концентрацията на този аналитичен капацитет в Министерския съвет, така че да имаме инструмент, с който бързо да се вземат адекватни решения превантивно, а не реактивно, защото имаме един закон, в който има един раздел за управление на кризи и това е Законът за управление и функциониране на системата за национална сигурност, вече 6 месеца, колкото и да са рехави постановките в този закон те дават основание за изграждане на такава аналитична архитектура в държавата, в която да създадем инструментариум за ранно предупреждение, а не всяка служба да работи за себе си и да докладва от свое име на вземащите решения. Това е големият въпрос. Аз говоря това нещо от 10 г., така че имаме друг тип анализ, който трябва да бъде направен за България и връзките и зависимостите на икономическите и политическите оператори, които са в корупционни схеми или зависимости, които на практика ерозират българското общество и втората тема е как ние утвърждаваме върховенството на закона – ето, това е ключовият елемент и от тези два компонента ние трябва да видим как спираме деградацията във въоръжените сили в изпълнение на управленската програма на правителството, какви са инструментите за спиране на тази деградация. Ето, това са трите елемента, на които трябва да бъде обърнато внимание в най-скорошно време. Другият момент е да се спре ерозията в МВР чрез системата за компенсаторните механизми. Този дебат, който върви МВР, на практика ерозира системата и демотивира служителите, тази практика трябва да бъде преосмислена, за да може да имаме млади и енергични полицаи, които да могат да респектират 20 – 25-годишни млади хора, които могат да проявят агресия. Това е същността на проблема.
Какви са рисковете от използването на ботулиновия токсин? Според доц. д-р Даниел Янков, зам.-председател на Българската асоциация по пластична реконструктивна и естетична хирургия, ботулиновият токсин тип А е медицински продукт, предназначен за терапевтични средства и козметични процедури в целия свят и като вид естетична процедура заема първо..
В обща позиция три организации в България се обявяват срещу високите цени на хранителните продукти и обявяват датата 13-ти февруари за протестна. В обща позиция от Движение „Системата ни убива“, Федерацията на потребителите в България и Обединени пенсионерски съюзи твръдят, че в последните седмици в търговските вериги и във всички по-малки..
За съжаление добрите примери в естетичната хирургия, които са много повече, остават незабелязани и обикновено виждаме лошата практика, каза в коментар на скандала с нашумелия случай на некоректно поставен ботокс доц. д-р Елеан Зънзов - началник на Клиниката по пластично-възстановителна и естетична хирургия в УМБАЛ „Св. Георги". Той сподели, че..
„Идеята за задължителна матура по математика трябва да се погледне от различни ъгли. В европейски и световен мащаб математиката е приоритетна. През годините ние малко я пренебрегнахме, била трудна, децата не се справяли. Проблемите не са еднозначни. Започваме сега отзад напред. А трябва да се гледа по-мащабно. Математиката не е само учебен..
Защо пловдивски адвокати готвят протест срещу избора на Десислава Атанасова за член на Венецианската комисия? Според адвокат Емилия Недева от Пловдивската адвокатска колегия и процедурата за избор на наш представител във Венецианската комисия, и името на Десислава Атанасова са смущаващи. По думите ѝ в случая не става дума за избор, а за..