Тийнейджър, откраднал телефони в Пловдив, получи осъдителна присъда от две години затвор. 19-годишният Ангел Стефанов е признат за виновен за грабежи, извършени чрез сила и заплахи.
През ноември той издърпал по тъмно телефона на жена, която се качвала в автобус на спирка на бул.„Шести септември“. По-късно оставил в заложна къща откраднатия телефон, а негов приятел го откупил за 88 лева.
На следващия месец Стефанов откраднал друг телефон от жена. Втората жертва на грабежа била със своя приятелка пред автомивка. Момчето поискало цигара и взел телефонния и апарат, като я заплашил, че има нож и щял да й отреже ръката. Заложил и втория откраднат телефон срещу 10 лв.
След подаден сигнал в полицията и крадецът е бил задържан, а телефоните са иззети и върнати на собствениците им.
Делото в районния съд е минало по съкратеното съдебно следствие. Присъдата от две години лишаване от свобода при общ режим може да се обжалва.
Десетки хора се включиха протест на площад "Съединение", провокиран от скандалния казус с преизчислението на резултата от вота при последните парламентарни избори и продължил по-малко от час. Пловдивчани се включват в протеста "Кой блокира Конституцията?" Демонстрациите са организирани в няколко града в страната от инициативата "Правосъдие..
„Холсим България" АД ще проучва строителни материали в площ „Ръжево Конаре", разположена в землището на едноименното пловдивско село, гласи днешно решение на Министерския съвет. За този срок титулярят ще вложи минимум 178 000 лева в проучвателните дейности. Удължава се срокът на концесионния договор за добив на минерална вода в находище..
Напълно са осигурени средствата за 2-те основни програми на социалното министерство – „Грижа в дома“ и „Топъл обяд“. Това съобщи в Пловдив социалният министър Борислав Гуцанов. „По програмата „Грижа в дома“ имаше само 100 милиона лв, а самата програма приключи на 31 декември 2024 г. Вчера успяхме да договорим още 50 млн. лв и днес вече..
Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение и задържа 31-годишен посредник в поредната измамна схема. Жертвата е 69-годишна пловдивчанка, която получила обаждане, че брат й е блъснал дете и трябва да бъде освободен от ареста срещу 3000 лева. Измамата е извършена на 10 декември миналата година. Тогава 69-годишната жена от Пловдив получила..
33 фирми от Област Пловдив сключиха договори по процедура „Разработване на иновации в предприятията“ през месеците февруари и март тази година. Това показва анализът на Областен информационен център - Пловдив на данните в ИСУН 2020. Общата стойност на проектите е 17 177 091 лева, а безвъзмездната финансова помощ, която ще получат бенефициентите, за..