Пловдив ще бъде от днес домакин на международната изложба „Природа, лов, риболов“. В нея държавните горски предприятия ще представят условията за ловен, риболовен и екотуризъм. Участие са заявили и над 50 фирми.
Тренажор за рибари и соколи - шампиони са сред атракциите на изложбата „Природа, лов, риболов".
Желаещите да проверят своите рибарски умения и издръжливост могат да тренират на симулатора за улов от лодка. Той възпроизвежда усещанията при борба с най-хищните риби, които се срещат в Черно и Средиземно море и има пет нива на трудност. Демонстрацията е част от експозицията на лодки, които се представят за първи път на изложбата. На нея може да се видят и соколи с шампионски титли. Някои са снимани във филми, музикални клипове и реклами.
За първи път посетителите ще се запознаят отблизо с африкански и европейски бухал, полярна сова и единствената у нас червеноопашата мишеловка, ще могат и да се снимат с редките птици.
Любителите на риболова ще видят как действат различни видове примамки в специален басейн. По време на изложението ще има и демонстрации на ловни примамки.
Посетителите ще могат да разгледат също националната трофейна изложба, организирана от Съюза на ловците и риболовците в България, както и изложба на различни породи гълъби.
Министерството на отбраната ще прехвърли на Община Пловдив безвъзмездно собствеността на военни имоти с отпаднала необходимост. Това става ясно от писмо на министъра на отбраната Атанас Запрянов до общината, в което той изразява положителното си становище. Припомняме, че кметът Костадин Димитров проведе поредица от срещи с военния министър за..
От 7 септември до днес повече от 24 700 са нарушенията на средната скорост, установени от тол камерите. За същия период са съставени повече от 10 000 акта на нарушителите, съобщи комисар Мария Ботева, която е заместник -началник на Националната Пътна полиция. В Пловдив тя обяви мерките, които ще бъдат взети през предстоящите почивни дни по..
Проверки по сигнали за две нерегламентирани сметища извършват екипи на Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив. Екоинспекцията е била сезирана от депутати и медиите. Единият екип проверява терен в землището на село Йоаким Груево, съвместно с представители на община Стамболийски. На терена, разположен в непосредствена близост..
Пиян и без книжка мъж е заловен в Пловдив. Тази нощ на ул. „Васил Левски“, полицията спряла за проверка лек автомобил „Форд“, управляван от 29-годишен мъж. Установено било, че той не притежава шофьорска книжка, а зад волана е седнал след употреба на алкохол над 1,8 промила. Срещу извършителя, който има присъди и криминални прояви, се води..
Данъчни служители към НАП провериха проверка на пазара на зеленчукопроизводителите в пазарджишкото село Огняново. В отговор на проверката голяма част от производителите напуснаха борсата. Целта на проверките е да се установи произхода на продукцията и наличието на касов апарат. Част от производителите се отказаха да продават и останаха извън борсата..