Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдивските лекари протестират и днес

| обновено на 31.03.16 в 09:32

Общопрактикуващите лекари в Пловдив протестират ефективно от днес. Те преустановяват работа и ще изразят недоволството си пред сградата на РЗИ. Протестът е срещу административния хаос в системата.

 

Джипитата искат да остане в сила стария национален рамков договор и да се спрат всички нормативни документи, които въвеждат нови правила от 1 април. Общопрактикуващите лекари очакват да бъдат подкрепени от пациентите и от работещите в болниците. 

Председателят на Сдружението на общопрактикуващите лекари в Пловдив доктор Александър Калайджиев съобщи, че протестират всички джипита в града. Той увери, че навсякъде ще има дежурни кабинети и пациентите няма да останат без лекарска помощ. Практиките, които имат договори с неотложната помощ, ще насочват пациентите в тези структури. В ДКЦ-та, които нямат договори с такива центрове, ще има дежурни кабинети, а протестиращите ще дават почасови дежурства в тях. 

Сутринта нямаше наплив от пациенти към Спешна помощ, показа репортерска проверка на Радио Пловдив. 

Очаква се ефективният протест на общопрактикуващите лекари да продължи и утре. 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

С мирно шествие в Пловдив отбелязват 3 години от войната на Русия в Украйна

Украинската общност в Пловдив ще отбележи днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“.  "24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното..

публикувано на 24.02.25 в 06:23

Георги Търлев e новият кмет на село Драгор

Георги Търлев е избран за кмет на пазарджишкото село Драгор.  На балотажа той получи подкрепата от над 410 души, което му осигури победата.  Местните жители му гласуваха доверие за управлението на селото през следващия мандат. Търлев беше излъчен от ПП-ДБ. Негов конкурент на балотажа бе Асен Чавдаров от "Земеделски народен съюз".

публикувано на 23.02.25 в 21:04

Има съмнения за хранително отравяне в детска градина в Пловдив

Има съмнение за хранително отравяне в детска градина в Пловдив.  Сигналът проверяват здравните власти и Агенцията по безопасност на храните. Десетки деца са потърсили лекарска помощ в петък вечерта, след като още през деня,  докато са били в детското заведение, са проявили симптоми на неразположение. Има настанени и в болница, предаде Нова тв...

публикувано на 23.02.25 в 15:55

Жълт код за студ в Североизточна България

Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Предимно значителна облачност ще има над западните райони, но само на отделни места е възможно да превали слаб сняг. Преди обяд..

обновено на 23.02.25 в 14:50

Скиор загина край Чепеларе

Скиор на 37 години загина днес на пистата „Мечи чал“ край Чепеларе , съобщи за БТА говорителят на Областната дирекция на МВР Елена Стоилова.  Сигналът за инцидента е подаден в 10:16 часа. Стоилова посочи, че според подадената информация скиорът е паднал в гората край пистата. Бил е в безсъзнание, със следи от наранявания по тялото. Установено е, че..

публикувано на 23.02.25 в 14:49