С тържествен церемониал в Карлово изпратиха 31-ви български военен контингент на Въоръжените сили на БА за участие в Международната мисия на НАТО за подготовка, съветване и подпомагане в Афганистан "Решителна подкрепа".
Участието на контингенти от Българската армия в мисии и операции извън територията на страната е категорично доказателство, че ние достойно и отговорно изпълняваме своите ангажименти като съюзник на НАТО и страна-член на ЕС. Това каза в приветствието си министърът на отбраната Николай Ненчев.
Съвременната среда за сигурност и динамична и трудно предвидима, а националната ни сигурност излиза извън националните ни граници и затова участието в международни мисии и операции е ключов фактор не само за утвърждаване на авторитета на България, но и за повишаване способностите на въоръжените ни сили, добави Ненчев.
Военният министър поздрави първата жена командир на взвод за охрана в задграничната мисия Славена Желязкова като й пожела това да бъде един успешен старт за нея за още много мисии. Убеден съм във вашата отлична подготовка и вярвам, че успешно ще изпълните поставените ви задачи, каза още Ненчев и добави "бъдете бдителни, заедно в добро и зло, обединени от воинския си дълг и в името на България".
Пловдивският митрополит Николай и свещеници отслужиха водосвет за здраве и благоденствие. Владиката освети икона на Св. Георги, подарък на военните от министъра на отбраната и персонални малки икони на всеки военнослужещ.
На церемонията присъстваха областният управител Здравко Димитров, висши офицери, близки на военните.
Целта е да се повиши сигурността на жителите и гостите на общината. Камери ще бъдат монтирани и в околните села. Дейностите за надграждане на системата за видеонаблюдение ще обхване цялата община,като камерите ще бъдат с умни функции. Те ще могат да разпознават 12 цвята и 10 вида превозни средства, както и техните регистрационни номера...
Двама полицаи пострадаха леко при преследване на автокрадец, съобщиха от МВР. Инцидентът е станал миналата нощ, когато екипи на полицията в Пазарджик са засекли краден автомобил край Белово. Мъжът успял да се качи и на автомагистрала "Тракия". Започнало преследване и близо до София криминално проявеният водач катастрофирал. При инцидента леко..
В петък времето ще бъде слънчево и топло за сезона. Ще духа слаб вятър от изток. Температурите остават високи, като максималните ще са в интервала от 16 до 23 градуса. В планините също ще бъде слънчево, със слаб вятър от изток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 13 градуса, а на 2000 метра - около 5. По Черноморието ще..
Премиерът Росен Желязков ще посети днес българските военни заводи ВМЗ „Сопот“ и „Арсенал“. Визитата на министър-председателя е във връзка с развитието на българската военна индустрия в контекста на общоевропейската сигурност, съобщават от правителствената пресслужба. В Брюксел вчера, където пристигна за участие в извънредното заседание на..
Община Асеновград отбелязва 795-та годишнина от победата на цар Иван Асен Втори при Клокотница. Тържественото честване започва от 11.00 часа пред паметника на българския владетел в Асеновград с поднасяне на венци и цветя. Ученици от ПГ "Цар Иван Асен Втори" ще представят празнична програма. По-късно ще бъдат наградени победителите в конкурса..