Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Операта с извънредни детски представления на "Вълшебната флейта"

| обновено на 09.04.16 в 09:43

Поради изключителния интерес Опера Пловдив включва извънредно в програмата си две представления на „Вълшебната флейта за деца” от 10:30 и 12 часа в Дом на културата.  Представлението е от поредицата „Приказките на Госпожа Опера”.

Сладкодумната Госпожа Опера представя вълшебната история за младия влюбен принц, за една красива принцеса, за един ловец на птички, за една зла Кралица на нощта и за един добър магьосник. 

Повреме на едночасовия спектакъл малките зрители участват активно в действието – включват се в балета, помагат на героите, преминават заедно през изпитания. Малчуганите са насядали на самата сцена около Госпожа Опера, а родителите на столове покрай тях. 

Представлението е подходящо за деца от 3 до 12 години 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Поредно отличие за Владислав Христов от престижен конкурс

В седмото издание на международния конкурс “Basho-an” са участвали 1591 поети, от 43 държави. Това е третото отличие, което получава Владислав Христов на престижния хайку форум. „Първото ми отличие беше самото спечелване на наградата. След това бях отличен в първите десет, тази година отново съм сред първите десет. Досега съм участвал..

обновено на 12.03.25 в 18:12

Стоян Радев режисира "Берлин, Берлин" в пловдивската Драма

В Пловдивския Драматичен театър започнаха репетициите на комедията „Берлин, Берлин“ от Жералд Сиблерас и Патрик Одекоор.  Пиесата отвежда в сърцето на Източен Берлин през 80-те години – време на страх, тайни и отчаяни опити за бягство към свободата. Ема Келер, постъпва като болногледачка на възрастната майка на Вернер Хофман – офицер от..

публикувано на 12.03.25 в 11:21

Галерия „НестандАрт“ отваря врати в Пловдив

Най-новото място за изкуство – галерия „НестандАрт“ , се намира на бул. „Шести Септември“ №172 . Тя ще бъде открита тази вечер с изложба на двама добре известни на българската и международната художествена сцена артисти - Веско Велев и Минчо Панайотов . Създатели на новото арт пространство са фондация „Изкуство през вековете“ и Биенале на..

публикувано на 11.03.25 в 06:46

Живопис и рисунки на Явор Костадинов в Балабановата къща

Явор Костадинов открива изложба живопис и рисунки тази вечер в Сводестата зала на Балабановата къща.  Експозицията носи заглавие „Under. Over. Near. Far. // Под. Над. Близо и далеч.“ и може да се разгледа до 23 март. Младият художник показва произведения от последните пет години с акцент върху рисунките и скиците в малък формат, т.нар. ескизи и..

публикувано на 11.03.25 в 06:39

Любослава Трайкова гостува в клуб „Петното на Роршах“

Литературен салон Spirt &Spirit в Пловдив организира среща с Любослава Трайкова в клуб Петното на Роршах. Ще бъде представен нейният дебютен сборник с разкази „Корени и светила“. Срещата се осъществява със съдействието на Литературен фестивал Пловдив чете и ИК "Жанет 45". Те представят авторката така: "Бърз ум, богат език и внимание към..

обновено на 11.03.25 в 06:28