Тютюневият склад на ул. „Одрин“ продължава да се руши. След неделния порой от полусрутената сграда са паднали елементи и от сутринта улицата е затворена със заграждения от двете страни – и в посока „Иван Вазов“ и към автогара „Юг“.
Към 10 часа полицаи отцепиха района и забраниха преминаването на превозни средства, разказаха работещи в района. Първоначално затварянето на участъка било извършено с ограничителна лента, през която хората са имали въможност да преминават. След това са поставени загражденията.
Върху оградите от двете страни на улицата има надписи: „Пазете децата, учете да ги строят, а не да бутат“, „Пасивното гледане убива вашият град“ и „Културното образование може да ви помогне да се избавите от желанието за събаряне“.
Министерството на иновациите и растежа и Европейската космическа агенция ще проведат първа информационна сесия в Пловдив. Събитието ще открие Георги Ангелов, заместник-министър на иновациите и растежа. В рамките на сесията ще се представят възможностите пред бизнеса за развитие в космическия сектор, както и насоки за участие в предстоящите за 2025..
Регионалният природонаучен музей в Пловдив организира за 14-ти път традиционния фестивал „Млада синя Земя“. В Деня на Земята във фоайето на музея публиката ще има възможност да види над 15 участия на деца от детски градини, училища и читалища в Пловдив, със специално подготвени за фестивала танци, песни и музикални изпълнения. Във фестивалния..
С дълбока скръб научих новината за кончината на Светия отец папа Франциск – духовен водач, символ на доброта, смирение и човечност. Това написа във фейсбук кметът на община Раковски Павел Гуджеров. В общината днес бе обявен ден на траур в памет на папа Франциск, добави той пред Радио Пловдив. Упокойни молитви ще бъдат прочетени още тази..
На втория ден след Великден според православната традиция започва Светлата седмица - време, в което се прославят светите апостоли и Света Богородица. В църковния календар всеки от дните от понеделник до неделя след Великден е записан като Светъл. Вторият ден на Великден се нарича Светли или "разтурни" понеделник. На този ден църквата..
Почина папа Франциск. Това съобщи Ватиканът, предаде АФП. Той почина на 88-годишна възраст, посочи Ватиканът във видеосъобщение. Папата не присъства на Великденската литургия на площада и вместо това остави кардинал Анджело Комастри да я ръководи. След края на службата обаче Франциск се появи на балкона над входа на базиликата „Свети Петър“...