Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Част от бул. "Княгиня Мария Луиза" става синя зона

| обновено на 14.04.16 в 11:36

С 37 гласа „за”, 6 „против” и 4-ма „въздържали се” общинските съветници решиха да се въведе „синя зона” върху част от бул. "Княгиня Мария Луиза". Това стана с приетите промени в Наредбата за организацията и безопасността на движението и дисциплината на водачите и пешеходците.

Целта е да се въведе ред, тъй като и сега част от булеварда се ползва за престой и паркиране, а това затруднява трафика, аргументираха се вносителите от общината.  Планира се обособяването на 113 паркоместа в участъка от булеварда от ул. „Петко Д. Петков” до бул. „Източен”.

Основните възражения на съветниците от Патриотичния фронт бяха, че така се стеснява допълнително булевардът, движението по който и без това е затруднено заради изграждането на велоалеите. Булевардът е ключов за трафика на Пловдив, а така се създава допълнителен хаос, посочи Слави Георгиев от ПФ.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Десетки пловдивчани на протест за скандала с резултатите от вота

Десетки хора се включиха протест на площад "Съединение", провокиран от скандалния казус преизчислението на резултата от вота при последните парламентарни избори и продължил по-малко от час.  Пловдивчани се включват в протеста "Кой блокира Конституцията?" Демонстрациите са организирани в няколко града в страната от инициативата "Правосъдие за..

публикувано на 12.03.25 в 19:15

Проучват находище на строителни материали в Ръжево Конаре

„Холсим България" АД ще проучва строителни материали в площ „Ръжево Конаре", разположена в землището на едноименното пловдивско село, гласи днешно решение на Министерския съвет. За този срок титулярят ще вложи минимум 178 000 лева в проучвателните дейности. Удължава се срокът на концесионния договор за добив на минерална вода в находище..

обновено на 12.03.25 в 16:36

Осигурени са парите за програмите "Грижа в дома" и "Топъл обяд"

Напълно са осигурени средствата за 2-те основни програми на социалното министерство – „Грижа в дома“ и „Топъл обяд“. Това съобщи в Пловдив социалният министър Борислав Гуцанов. „По програмата „Грижа в дома“ имаше само 100 милиона лв, а самата програма приключи на 31 декември 2024 г. Вчера успяхме да договорим още 50 млн. лв и днес вече..

публикувано на 12.03.25 в 15:58

Задържаха посредник в ало измама, взел 3000 лева от пенсионерка

Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение и задържа 31-годишен посредник в поредната измамна схема. Жертвата е 69-годишна пловдивчанка, която получила обаждане, че брат й е блъснал дете и трябва да бъде освободен от ареста срещу 3000 лева.  Измамата е извършена на 10 декември миналата година. Тогава 69-годишната жена от Пловдив получила..

публикувано на 12.03.25 в 15:19

33 фирми от Пловдив получиха близо 10 млн. лева за иновации

33 фирми от Област Пловдив сключиха договори по процедура „Разработване на иновации в предприятията“ през месеците февруари и март тази година. Това показва анализът на Областен информационен център - Пловдив на данните в ИСУН 2020. Общата стойност на проектите е 17 177 091 лева, а безвъзмездната финансова помощ, която ще получат бенефициентите, за..

публикувано на 12.03.25 в 14:59