Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заплахите за сигурността в Европа обсъждат в Пловдив

| обновено на 15.04.16 в 10:50

Мeждународна научна конференция на тема „Съвременни заплахи за сигурността на Европа“ се открива във Висшето училище по сигурност и икономика-Пловдив. Участие ще вземат експерти от Съединените американски щати, Русия, Сърбия, Босна и Херцеговина и Македония.

Основният доклад на международната научна конференция ще представи проф. д-р Димитър Йончев, а сред тематичните направления са: Национална и международна сигурност;Политика и международни отношения; Икономика и туризъм; Управление и администрация; Маркетинг и мениджмънт. Участват с доклади: Йордан Бакалов, Йордан Божилов от Софийския форум за сигурност, чл.кор. проф. Стефан Хаджитодоров, проф. Николай Радулов и др.

Обособена е и специална студентска секция, в която младите хора ще представят вижданията си за актуалните процеси в Европа, свързани с миграционния натиск, терористичните актове, както и опазването на националните граници и сигурността на гражданите.

Към момента участието си са заявили над 70 водещи преподаватели от Софийски университет „Св. Климент Охридски”, УНСС, Академия на МВР, Военна академия „Георги С. Раковски”, Национален военен университет „Васил Левски” – Шумен, Нов български университет, Пловдивски университет „Паисий Хилендарски”, Калифорнийския университет, както и от университетите в Габрово, Русе и Свищов.На международната научна конференция ще присъстват още доказани експерти в сектор „Сигурност”; представители на местната власт; изявени учени и общественици. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Новите реалности изискват повече математика и природни науки в училище

Професиите се променят, трябва да има повече високодоходни работни места, да съхраним и развием индустриите и да запазим повече младите хора в страната и регионите.  Това се случва, когато имаме инвестиции, а Пловдив е най-индустриалният район , каза просветният министър Красимир Вълчев при посещението си в града. Сред неблагоприятните фактори в..

публикувано на 27.02.25 в 15:35

Протест срещу насилието пред СУ "Георги Брегов" в Пазарджик

Граждани и ученици се събраха на протест срещу насилието между деца пред Средно училище "Георги Брегов" в Пазарджик. Причината е разпространен в социалните мрежи видеоклип, на който се вижда как момичета грубо удрят своя съученичка. Ученичките са възпитаници на учебното заведение. Тук съм, защото не толерирам агресията между деца и ученици. Това е..

публикувано на 27.02.25 в 15:13

Птичи грип е открит във ферма с над 4000 патици в Чалъкови

Огнище на птичи грип откри Българската агенция по безопасност на храните в птицеферма в село Чалъкови в община Раковски. Сигналът  е подал собственикът на фермата заради повишена смъртност на патици. В нея се отглеждат 4240 патици-мюлари. Предстои хуманно унищожаване на птиците от фермата. Извършва се и епизоотично проучване и проследяване на..

публикувано на 27.02.25 в 14:16

Скандал за паркиране в "Кършияка" прерастна в сбиване

В Пловдив - пореден съседски скандал за паркиране прерастна в сбиване между спорещите,  съобщават от полицията. Това се е случило вечерта в пловдивския квартал „Кършияка“, където пред входа на жилищна кооперация възникнало скарване между шофьори заради неправилно паркирана кола.  Живеещите на адреса баща и 17-годишният му син влезли в саморазправа..

публикувано на 27.02.25 в 13:54

Фермери искат отпадане на еднодневните трудови договори

По време на Третата национална среща на производителите на плодове и зеленчуци в Пловдив земеделски производители поискаха промени във връзка с еднодневните трудови договори и тежката бюрокрация, свързана с тях. За проблема те разказаха пред министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, с когото си насрочиха работна среща за 5 март в..

публикувано на 27.02.25 в 13:52