"Драконовските" мерки, които бяха предприети по време на матурите обиждат колегите, това заяви в интервю за Радио Пловдив професор Сергей Игнатов, бивш министър на образованието.
Министерството на образованието не е репресивен орган. И тези "драконовски" мерки ми идват в повече", коментира професор Игнатов и припомни, че през 2010 година е стартирала разработка на софтуерен продукт, който позволява да се разработят около 12 милиона варианти за изпитите.
"Което означава, че ако вкараме децата в 21 век и ги поставим пред екрана на компютъра - всяко едно от тях ще има свой вариант. И така до минимум ще намалим възможността да се подсказва или да се преписва. Но по-важно е какви са учебното съдържание и учебните програми, какво децата ще започнат ново да получават", коментира професор Игнатов.
Бившият образователен министър е категоричен, че трябва да се върви към осъвременяване на образованието у нас.
Възможността да се постигне мир в Украйна е като разликата между климат и синоптична прогноза. "Синоптиката много точно ще ни каже какво се случва и какво се очаква за утре, докато климатът казва: "през зимата би трябвало да има сняг". И тук нещата, които се говорят в момента са някакви синоптични събития, които бързо се променят в зависимост..
На протеста на "Възраждане" пред сградата на Европейската комисия в София се случиха недопустими неща от гледна точка на демокрацията. Това заяви в предаването "Ден след ден" социологът от агенция "Алфа рисърч" Павел Вълчев . По думите му е много важно, че парламентарно представените сили осъдиха вандалския акт, както и европейските институции...
Новата седмица продължава дебата за бюджета, който ще се обсъжда от тристранния съвет в понеделник. Каква кауза ще отстояват синдикатите и как смятат да я защитят? Коментира вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Йоанис Партениотис . "Сегашният бюджет е подчинен на целта да покрием изискванията за приемането на еврото и тази цел е свързана с влизането на..
Украинската общност в Пловдив ще почете днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“. 24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното население, но и..
Ще приемат ли задължението да не изнасят уменията си в чужбина и да работят в български болници след завършването, каквато идея за пореден път лансира МОН коментира в програма "Точно днес" председателят на Асоциацията на студентите медици в Пловдив Али Беделов. Според него идеята, студентите да сключват договор за задължителна реализация в лечебно..