Обезопасена и в очакване на ремонт е огромната, двуметрова дупка в кръстовището на булевардите „Александър Стамболийски“ и „Стефан Стамболов“.
Кратерът се отваря периодично, най вероятно поради отмиване на подложката на трасето, причинено от теч от водоснабдителната система – обясни пред Радио Пловдив кметът на район Южен- Борислав Инчев.
„Утре ще се ограничи движението на мястото и ще започнем ремонтните дейност. На този етап те обаче ще са временни и ще продължи да е така в рамките на следващите две седмици. Участъкът трябва да се отводни, да се постави маркировка, обясни Инчев и обеща „всичко да бъде готово до 12 юни“.
Причините са от ВиК проблем, най-вероятно има изтичане от спирателен кран, което подкопава земните пластове под асфалта и е частично разрушена стената на шахтата като капакът й, който е бетонен също е силно амортизиран. За цялостното решение на проблема на 11 и 12 юни ще бъде затворено за движение цялото кръстовище и ще бъде извършен цялостен ремонт, уточни районният кмет.
Ще се укрепи и пътната основа, ще се поставят нови шахти и ще се асфалтира цялото кръстовище. След ремонта следващите пет години не трябва да говорим за проблеми в този участък.
Запалени сухи треви в изоставен двор в село Войводиново, община Марица, предизвикаха пожар, който бързо се е прехвърлил върху селскостопанска постройка и я е изпепелил. Сигналът е подаден в 17: 07 ч. на аварийния телефон 112. На място е изпратен един екип на пловдивската пожарна. Впоследствие заради опасността огънят да се прехвърли върху съседни..
23-годишен у частник в телефонна измама е арестуван от полицията в Хисаря. Той е задържан след сигнал от 77-годишна жена, потърсила помощ от служителите на реда. В събота тя подала сигнал, но след като вече била дала 18 000 лева на непознат. Той успял да я заблуди, че тези с тези пари ще бъде заловен опасен престъпник. Впоследствие възрастната..
Община Сопот получава над 19 млн. лв. от държавния бюджет за 10 инфраструктурни проекта. Сред тях са изграждане на нов преливник на Главен колектор от канализационната мрежа на града, преустройство на централния площад и парка, както и ремонт на сградата на отдел „Местни данъци и такси“. За тези три проекта община Сопот вече има подписано..
Бурни дебати за презастрояването на Пловдив предизвика на днешната общинска сесия точката за одобряване на подробен устройствен план за регулация и застрояване на части от квартала в района до новата сграда на ПУ „Паисий Хилендарски“ в Пловдив. След повече от час разисквания и прегласуване общинските съветници приеха предложението. Те бяха..
За пореден ден пловдивчани нямат вода в центъра на града. По две аварии на важни водопроводи, захранващи Стария град и голяма част от район „Централен“, работят екипите на ВиК-Пловдив, съобщиха от дружеството. Тази сутрин отново се стигна до пробив на водопровода на ул. „Княз Александър Дондуков-Корсаков“, съобщи инж. Йордан Чемишев от..