Тронът от филма „Игра на тронове “гостува за поредна година в Пловдив.
Всички почитатели на известния сериал ще могат да разгледат днес железният трон и да се снимат с атрактивния реквизит на площада до Джумая Джамия и Римския стадион.
Тронът е изграден от мечове, а остриетата и назъбени ръбове сочат във всяка посока. Висок е над 2 метра и тежи над 100 килограма. По време на гостуването си в България предизвиква голям интерес.
Усложни се обстановката в Асеновград. Почти цял ден градът е без вода, а тази вечер, след обработката на първоначалната авария на помпена станция Лаково, в непосредствена близост е възникнала нова. Работата на екипите на ВиК продължава, но няма прогноза кога ще се пусне водата. Припомняме, че две аварии на довеждащи водопроводи - едната от през..
На Централния площад започна изграждането на Айс парк - Пловдив. Атракционът е разположен на площ от 5 350 кв. м, от които 3 000 кв. м са ледено поле, включващо голяма основна пързалка и ледени алеи. Техниката пристига от Австрия с 20 камиона. Разтоварването и подготвителните работи ще отнемат 5 дни, след което ще стартират същинското..
В Пловдив стартира пилотен проект за използването на космически технологии и иновации за справяне с кризи и природни бедствия. Под координацията на Областната управа в подготовката на проекта участват учени от Центъра за изследвания и отбрана към БАН, както и от местната пожарна служба и от общинските власти. Целта на инициативата е да се..
94 души са задържани през октомври в рамките на проведени акции срещу незаконната употреба и разпространение на наркотици, отчетоха от областната дирекция на полицията в Пловдив. Образувани са също толкова досъдебни производства, работата по които продължава, уточняват оттам. В Столипиново арестуваха наркодилър със синтетична дрога За..
За девет месеца тази година Община Пловдив е изхарчила повече средства за външни услуги, отколкото за цялата минала година.Това съобщават съветниците от групата на "Независими за Пловдив" и посочват, че данните от отчетите за изпълнението на бюджета разкриват тревожна тенденция. От януари до септември са изразходвани 52 милиона лева, а за цялата..