Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Всяка трета проверка на борсата в Първенец открива нарушение

| обновено на 22.06.16 в 16:08

Обезпечителни мерки на 9 дружества наложиха данъчни инспектори по време на масирана акция на стоковата борса в Първенец. Причините са  несъответствия между представените документи и откритите от инспекторите действителни количества плодове и зеленчуци, намерени в камионите. 

Нарушенията бяха констатирани след като още на входа на борсата бяха поставени пломби на 26 превозни средства, влизащи или излизащи от Първенец, за да се гарантира, че стоката ще бъде разтоварена в декларираното количество и на предварително посоченото място, без да бъде манипулирано от превозвачите.

Издадени са и два акта заради липса на придружаващи стоката документи и непредставяне на документ за самоличност от водача на превозно средство. Във вътрешността на борсата данъчните провериха общо 40 търговци и производители. Деветима ще бъдат санкционирани заради липса на фискално устройство и не издаване на касови бележки. 

Шестима са хванати с разлики в касовите наличности, а един търговец ще бъде глобен заради неправомерно разпореждане с продукцията. Разпоредена е пълна инвентаризация на 21 обекта за продажби. Ако тя установи разлики в счетоводните документи, ще бъдат предприети последващи контролни действия спрямо задължените търговци. 

Статистиката на НАП показва, че всяка трета проверка на борсата е открила нарушение. Съдействие на данъчните оказваха полицейски служители.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Спор за жена е причината за жестокото убийство в Мадан

Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката.  Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..

публикувано на 27.11.25 в 16:59

Възстановенo е движението по ремонтиранoто Голямоконарско шосе

Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели.  Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..

публикувано на 27.11.25 в 14:14

Задържаха мъж в Пловдив, откраднал матраци за 77 000 лева

Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния.   Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..

публикувано на 27.11.25 в 13:59

За втори път кола връхлита аптеката на ъгъла на улиците "Богомил" и "Родопи"

Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа.  Инцидентът става след като  заради  отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..

публикувано на 27.11.25 в 12:48

Издирват млада жена, откраднала стоки за 120 лв. от дрогерия

Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..

публикувано на 27.11.25 в 11:22