Григор Димитров започна с експресна победа участието си на Уимбълдън 2016. Най-добрият български тенисист се справи с 3:0 сета с квалификанта от САЩ Бьорн Фратанджело. Срещата продължи точно 90 минути, а в отделните части Григор се наложи с 6:3, 6:4, 6:2.
Димитров изигра много силен двубой, като не позволи на съперника му да стигне до точка за пробив. В същото време по един брейк в първите два сета и два в третия се оказаха напълно достатъчно за полуфиналиста от 2014 да продължи напред. Във втория кръг в турнира Григор Димитров ще играе срещу Янко Типсаревич или Жил Симон.
С победата днес Димитров сложи край на серията от 6 последователни загуби, която започна на 1 май с финала на турнира в Истанбул. Следващият мач на българина ще бъде в сряда.
Във вторник пък участието си на Уимбълдън 2016 ще започне представителката ни в схемата при дамите Цветана Пиронкова.
19-годишното нигерийско крило Кристиан Нвачукву премина от Ботев (Пловдив) в английския Шефилд Юнайтед, потвърдиха официално от щаба на „остриетата“. Трансферът бе осъществен малко преди полунощ снощи, когато затвори трансферния прозорец в Англия. Договорът му е до 2027-ма година с опция за удължаване. Нвачукву е бил открит като потенциално попълнение..
Ботев (Пловдив) е символичен гост на Лудогорец в сблъсък за Суперкупата на България. Срещата е днес от 18:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Двата тима имат шанса да спечелят първи трофей за годината. "Орлите" влизат като фаворити за победата, въпреки че двубоят ще се играе на "Колежа". Лудогорец спечели последния сблъсък между двата тима..
На стадион “Христо Ботев” в Пловдив тази вечер ще се играе мачът за Суперкупата на България между шампиона Лудогорец и носителя на Купата на България – Ботев Пловдив. Двубоят започва в 18 часа, но още в 16,30 часа пред "Колежа“ ще се извие традиционно българско хоро с благотворителна кауза. По – късно ще се включат мажоретен състав и артисти на..
Днес легендата на Локомотив (Пловдив) и България Христо Бонев празнува своя 78-ми рожден ден! Той е роден на 3 февруари 1947г. в Пловдив. Записва 426 мача с екипа на Локомотив, в които отбелязва 185 гола. Той става вицешампион с родния си клуб през 1973 г. и бронзов медалист през 1969 и 1974 г. Носител е на Купата на Съветската армия (1983). Става три..
Вицепремиерът на България Атанас Зафиров награди част от шампионите на Държавното първенство по таекуондо, което се проведе този уикенд в зала „Сила“ в Пловдив. Зафиров поздрави всички присъстващи и състезателите, като пожела на шампионите още много успехи. „За мен е изключително голяма чест да бъда днес тук сред вас на това Държавно първенство, което..