Напълно е унищожена материалната база на гребен клуб „Черпоков“, чийто хангар на Гребната база снощи изгоря при пожар по неустановени причини.
По неофициални данни, щетите се оценяват на 200 хиляди лева, предположиха състезателите и треньорите от клуба. В момента те се надяват на помощ от колегите си от другите клубове, които да им заемат лодки, защото иначе клуб „Черпоков“ ще престане да съществува, споделиха неговите състезатели.
Оборудването е събирано с години и е поти невъзможно да бъде възстановено в близко бъдеще, коментира пристигналият на мястото двукратният олимпийски и петкратен световен шампион в гребането Николай Бухалов.
Инцидентът е изключително неприятен, защото се случва само броени дни преди старта на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки, което започва на 13-ти юли на Гребната база, заяви заместник-кметът на Пловдив Георги Титюков. Той обаче увери, че градската управа ще впрегне всички усилия за да възстанови хангарите и да отстрани щетите по базата преди началото на първенството.
Общината е собственик на хангарите, които се отдават под наем на спортните клубове, които са длъжни да ги освободят при провеждането на национални и международни състезания, обясни Георги Титюков.
Припомням, че пожарът в навеса, ползван от гребен клуб "Черпоков" е избухнал около 3 часа след полунощ.
Два екипа на пожарната са гасили пламъците, като до тяхното потушаване напълно са изгорели складираните вътре 20 лодки и друга техника, както и 100 кв. метра покривна конструкция.
Причините за пожара са в процес на установяване, като се разследват всички версии, включително и умишлен палеж.
Районът е добре охраняван, освен това никой няма "зъб" на клуб "Черпоков", затова предполагаме че това е по-скоро нещастен инцидент, казаха младите гребци от този отбор.
Две момчета на 14 и 16 години са приети в Спешното отделение на МБАЛ – Пазарджик само за ден след употреба на алкохол и енергийна напитка. От болницата уточняват, че 14-годишно момче от Пазарджик припаднало в училищен двор и било докарано в болницата с линейка на Спешна помощ, след като му е оказана първа помощ на място. Детето обяснило, че му..
Официално бе даден старт на строителството на пътя към Мулдавски манастир „Св. Петка“ над Асеновград. Участъкът е с дължина близо да километра, като се предвижда изграждане на втора лента на пътя, което ще позволи безпроблемно преминаване не само на леки коли, но и на атобуси и тежкотоварни автомобили. Пътят се строи с държавно финансиране на..
От началото на годината досега пловдивските криминалисти са иззели 9,5 килограма високорискови наркотични вещества. Сред тях са 5 килограма синтетични канабиноиди, 3 килограма марихуана, 900 грама амфетамин, както и кокаин и екстази, съобщиха от полицията. Конфискувани са и 361 вейпове със съдържание на хексахидроканабинол. При акциите са..
Делото срещу Рангел Бизюрев беше отложено за 14 март. Разпитана беше свидетелка, която в нощта на убийството се е видяла с Валентин Динков. Сияна Тинева разказа, че тогава тя се е видяла с Валентин, но той е бил спокоен и не е показал някакво притеснение. След разпита на момичето Бизюрев поиска думата и каза, че не се чувства добре..
Започва строителството на пътя към Мулдавския манастир „Света Петка“ край Асеновград. Дължината на пътната отсечка е около 3 километра – от главния път Асеновград – Кърджали до светата обител. Изграждането на пътя до манастира се чака от много години. От него са асфалтирани около 500 метра, но заради кариерата за инертни материали в близост..