27 състезатели ще представляват България на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки и младежи и девойки до 23 години, което ще се проведе от 14 до 17 юли в Пловдив. В шампионата на Стария континент ще участват общо 750 спортисти от 35 държави.
Най-сериозни надежди за медали при младежите се възлагат на кануиста Ангел Кодинов, който вече има олимпийска квота и ще участва на Игрите в Рио де Жанейро. През миналата година Кодинов спечели три медала от Европейското първенство в Румъния – два сребърни на 1000 и 500 метра и бронз на 200 м. Добро представяне на едноместен каяк при девойките до 23 години се очаква и от Олимпия Душева.
"Благодарим на Министерството на младежта и спорта за подкрепата и на Община Пловдив за пълното съдействие, което ни оказва при организацията на първенството. Всичко върви по план и в момента се изчистват последните детайли. Смятам, че Пловдив е готов да приема Европейското първенство", заяви изпълнителният директор на Българската федерация по кану-каяк Евелина Петрова.
През 2017 година в Пловдив предстои Европейско първенство за мъже и жени, а през 2018 година ще се проведе Световно първенство за юноши и девойки и младежи и девойки до 23 години.
Един от най-важните футболисти на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев ще пропусне домакинството на Арда (Кърджали) от третия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион „Христо Ботев“ е тази вечер от 21:15 часа. Полузащитникът има болки в прасеца, които ще му попречат да вземе участие в мача. „Канарчетата“ нямат победа след първите два кръга в първенството,..
Габриела Петрова (СКЛА Локомотив Пловдив) е първа на скок дължина с 6.58 метра при жените Държавното първенство по лека атлетика. Тя също така спечели второ злато от шампионата след това на троен скок .В останалите опити Петрова регистрира 6.22, 6.38 и 6.21. На 400 метра с препятствия триумфира Кристина Борукова с 58.76 секунди. Така тя която защити..
С пълно единодушие общинските съветници гласуваха удостояването на Армейски спортен клуб по борба "Тракиец" с отличието "Почетен знак на град Пловдив". Припомняме, че спортният клуб спечели отборната титла от Държавното първенство по свободна борба за мъже - 2025 г., което допринася за спортния авторитет на Пловдив. В мотивите към..
БК Локомотив (Пловдив) продължава с лятната си селекция преди новия сезон в НБЛ, когато отборът ще дебютира в елита. От клуба обявиха привличането на гарда Илиян Илиев. През изминалата кампания Илиев направи своя дебют в НБЛ с екипа на другия пловдивски елитен тим - Академик (Пловдив), като същевременно изигра ключова роля за "студентите" в Младежката..
Локомотив (Пловдив) надхтри ЦСКА и спечели домакинството си на стадиона в парк "Лаута" с минималното 1:0 в една от най-интригуващите срещи от третия кръг на Първа лига. Двубоят започна с минута аплодисменти в знак на почит към всички пожарникари и доброволци, борещи се с пожарите в България в последните дни. На терена началните минути бяха активни и..