Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Готова е системата за продажба на билети в пловдивския градски транспорт

Системата за продажба на билети в Градски транспорт на Пловдив е готова и функционира добре, това обяви днес кметът Иван Тотев.

Той поясни, че през тази седмица на база подадено заявление в Института по метрология ще се извършват тестовете на системата. След тях се подава нов документ до НАП за лицензиране на проекта. Едва тогава започва продажбата на електронни билети в Пловдив, поясниха от общината.

Започна режим на тестове, което означава че реалното сертифициране е съвсем скоро, поясни Тотев. Той посочи, че от днес има голям екип от Испания, които следят последните настройки в системата. Контролират се водачите на автобусите и се променят части от системата в реален работен порядък.

Припомням, че на няколко пъти бе отлаган стартът на новата система за продажба на билети по транспортния проект на Пловдив. Той се прави съвместно с испанската фирма „Индра системс“. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Отвориха едната лента на пътя над Асеновград за Смолян

Пътните служби разчистиха едното платно на пътя над Асеновград в посока за Смолян и движението от там се пуска поетапно.  Припомняме, че цялата пътна отсечка около обяд бе затворена заради свлечена скална маса. Работата на място продължава, работи се по отстраняването на падналите камъни. Свлачище над Асеновград прекъсна изцяло връзката..

публикувано на 07.10.25 в 14:05

Свлачище над Асеновград прекъсна изцяло връзката Пловдив - Смолян

Свлачище затвори пътя Асеновград – Смолян .  Скалната маса се е стоварила върху пътното платно 200 метра над Асеновград. Сигналът за свлачището е получен около 11.45 ч.  От Областното пътно управление са изпратили екипи и тежка техника за разчистване, но на този етап нямат прогноза, кога трасето ще бъде освободено и безопасно за преминаване...

обновено на 07.10.25 в 12:52

10 паднали дървета се разчистват в Пловдив, повредена е една кола

Обилният дъжд тази сутрин в Пловдив предизвика нови проблеми – както по улиците, така и с паднали дървета в различни части на града. Дърво падна върху автомобил между 23-и и 28-и блок в район „Тракия“. По информация на директорката на „Градини и паркове“ Радина Андреева, пожарникарите вече са го отстранили, но задното стъкло на колата е..

обновено на 07.10.25 в 12:52

Министър Вълчев откри нова и модерна детска градина в Асеновгтрад

Близо 50 са проектите за изграждане на нови сгради на детски градини и за реконструкцията им по програмата на Министерството на образованието от 2023. Това  съобщи в Асеновград министър Красимир Вълчев, който откри нова и модерна детска градина в квартал Изток.  В изграждането й са вложени близо 10 милиона лева и тя вече се посещава отнад 100..

публикувано на 07.10.25 в 12:51

Арестуваха млад мъж от Стрелча, след като нападна полицай

Млад мъж от Стрелча е задържан, след като нападнал полицейски служител. 27-годишният мъж бил призован да се яви в участъка за отработване на преписка и жалба спрямо него. Влизайки в сградата, той без всякаква причина нападнал призовалия го младши-полицейски инспектор. Нападателят успял да удари униформения в рамото, но бързо бил неутрализиран..

публикувано на 07.10.25 в 12:17