Районна прокуратура-Асеновград задържа и привлече като обвиняем 18-годишен младеж за извършен грабеж от възрастна жена и кражба на автомобил.
На 16 август в с. Ахматово, общ. Садово, Страхил Симеонов помолил 80-годишна жена да го закара с колата си до близката гориста местност, уж за да помогне на майка му. Старицата повярвала че помага и го сторила, но когато пристигнали, младият престъпник осъществил плановете си.
Той я повалил с няколко удара, откраднал и мобилния телефон, златен пръстен и златен синджир с кръстче. След това бандитът изоставил безпомощната жена в гората и изчезнал с нейната кола.
Пристигайки обратно в с. Ахматово обаче, той катастрофирал и уплашен и избягал, опитвайки да се укрие. Едва на следващия ден старицата била намерена в безпомощно състояние на пътя между селата Ахматово и Поповица.
Полицията успяла да издири и да залови младежа на 21-ви август чак в гр. Пловдив.
Той е в ареста за срок от 72 часа, като в четвъртък прокуратурата ще поиска от Районен съд – Асеновград постоянното му задържане.
Над по-голямата част от страната времето ще бъде предимно слънчево, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на морето. Само на отделни места там ще превали слаб сняг, по южното крайбрежие дъжд и сняг. Ще духа слаб до умерен източен, в..
Над 4000 певци, инструменталисти, танцьори и художници от седем държави се включват в 11-то издание на Международния конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство „Орфееви таланти“ в Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев“ (АМТИИ) в Пловдив. Днес и утре в Академията ще си дадат среща творци от..
Две момчета на 14 и 16 години са приети в Спешното отделение на МБАЛ – Пазарджик само за ден след употреба на алкохол и енергийна напитка. От болницата уточняват, че 14-годишно момче от Пазарджик припаднало в училищен двор и било докарано в болницата с линейка на Спешна помощ, след като му е оказана първа помощ на място. Детето обяснило, че му..
Официално бе даден старт на строителството на пътя към Мулдавски манастир „Св. Петка“ над Асеновград. Участъкът е с дължина близо да километра, като се предвижда изграждане на втора лента на пътя, което ще позволи безпроблемно преминаване не само на леки коли, но и на атобуси и тежкотоварни автомобили. Пътят се строи с държавно финансиране на..
От началото на годината досега пловдивските криминалисти са иззели 9,5 килограма високорискови наркотични вещества. Сред тях са 5 килограма синтетични канабиноиди, 3 килограма марихуана, 900 грама амфетамин, както и кокаин и екстази, съобщиха от полицията. Конфискувани са и 361 вейпове със съдържание на хексахидроканабинол. При акциите са..