Михаил Мадански е новият спортен директор на Ботев (Пловдив). Той ще наследи на поста подалия оставка Георги Марков.
Доц. Михаил Мадански е действащ преподавател в НСА и треньорската школа по футбол към БФС. Новият спортен шеф в клуба има опит на поста в Монтана, както и богата треньорска визитка, включително като селекционер на младежкия и асистент в представителния тим на България.
Мадански ще започне работа веднага след назначаването си и е възможно да присъства още на тренировката на тима в сряда вечер. Заниманието, което ще бъде водено от Николай Киров и Иван Кочев.
Президентът на БФС Георги Иванов бе гост в предаването „Антена спорт“ на Радио Пловдив. В ексклузивно интервю на колегата Диян Никифоров и за аудиторията на медията, на въпроса какво да очакваме от новия футболен шампионат, той отговори: „Очаквам от футболния шампионат да бъде оспорван, да бъде интересен за хората, да показваме..
На шега или на майтап, нашият радио-пърформанс ще направи 400-стотната си премиера в ефира на Радио Пловдив тази събота. Без фанфари и без колажи от паметни моменти. В лятна схема сме, затова с алтер егото Краю Петровски ще си отваряме по някоя и друга биричка и ще се опитаме да провокираме умните ви усмивки. Доколкото ни позволяват силите...
С два мача днес продължава откриващият кръг в Първа лига. От 20:00 часа шампионът Лудогорец посреща Септември, а от 22:00 часа Ботев (Пловдив) е домакин на ЦСКА на стадион „Христо Ботев“ . Срещата трябваше да се играе по програма от 19:00, но беше решено да бъде изместена заради жегата в Пловдив. Този двубой може да слушате пряко в ефира на Радио..
Старши треньорът на Ботев (Пловдив) – Николай Киров, сподели мнението си за предстоящото дерби с ЦСКА. "Очакванията са ни за труден двубой, след който се надяваме да зарадваме нашата публика. Противникът разполага със сериозни състезатели и един много добър треньор. Имахме възможност да се запознаем с това, което представляваше отборът на ЦСКА в..
Ботев (Пловдив) ще излезе с осем българи в титулярния състав срещу ЦСКА в откриващия си двубой от новия сезон в Първа лига, съобщиха от клуба. Дербито на първия кръг е на 19 юли (събота) от 22:00 часа на стадион "Христо Ботев" и ще бъде предавано пряко по Радио Пловдив. От пловдивския клуб призоваха своите привърженици да подкрепят "жълто-черните"..